Ogłoszenia Parafialne na XVII Niedzielę zwykłą

Nowogród Bobrzański 27.07.2014 r.

1. W piątek rozpoczynamy miesiąc szczególnej troski o trzeźwość narodu. Obok modlitwy w tej intencji, pamiętajmy w tym okresie przede wszystkim o osobistej trzeźwości jako postawie świadectwa.

2. W czwartek 31 lipca wyrusza z Zielonej Góry na Jasną Górę Ogólnopolska Piesza pielgrzymka Nauczycieli „Warsztaty w Drodze”, a w sobotę Piesza Pielgrzymka Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej na Jasną Górę.

3. W tym tygodniu przeżywamy I piątek oraz I sobotę miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie pół godz. przed Mszą św. w piątek. W piątek Msza św. do NSPJ w kościele pw. św. Bartłomieja. W sobotę o godz. 17.15, w kościele parafialnym, comiesięczne modlitwy wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP.

4. 15 sierpnia przeżywać będziemy patronalną uroczystość – odpust ku Czci Patronki – Matki Bożej Wniebowziętej. Wszystkich, którzy mogą w jakikolwiek sposób pomóc w organizacji oraz włączyć się do liturgii tej uroczystości bardzo prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Pod chórem znajduje się skarbonka, do której prosimy o składanie dobrowolnych ofiar na koszta związane z uroczystościami odpustowymi.

5. Przypominamy, iż można już rezerwować intencje mszalne na przyszły rok. Podobnie jak to było w roku ubiegłym do końca października br. każda rodzina może zamówić po 2 intencje na niedziele i święta, a od października – dowolną ilość w pozostałe wolne terminy. Zachęcamy do rezerwacji szczególnie teraz, tych, którzy mają konkretne daty związane z rocznicą śmierci, imieninami czy jubileuszem. W dni powszednie można zamawiać dowolną ilość intencji.

6. Za przygotowanie świątyni dziękujemy mieszkańcom…. Do sprzątania kościoła parafialnego w tym tygodniu prosimy mieszkańców Osiedla Zatorze, do kościoła św. Bartłomieja mieszkańców ul. Wodnej, Warsztatowej, Witosa 2,4,8

7. Biuro parafialne od 2 do 10 sierpnia nie będzie czynne! Będzie czynne natomiast w poniedziałek oraz dodatkowo w najbliższą środę w godz. 16.30 – 17.30. Sprawy pilne w tym czasie – pogrzebowe oraz wezwania do chorych można zgłaszać pod numerem telefonu, który jest w gablocie przed kościołem / 855 355 355 /.

8. Za tydzień Mszy św. niedzielnej w Klępinie nie będzie. Prosimy mieszkańców
Klępiny o uczestnictwo w Eucharystii w Nowogrodzie.

9. Prasa katolicka – Niedziela i Gość Niedzielny są nabycia pod chórem