Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha św. Nowogród Bobrzański 31.05. 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha św.
Nowogród Bobrzański 31.05. 2020 r.

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha św. kończy okres wielkanocny w Kościele. Jutro – drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zapraszamy na Mszę św. w obu kościołach w Nowogrodzie o godz. 18.00.

2. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc poświęcony najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Cześć Chrystusowemu Sercu będziemy oddawać litanią odmawianą po Komunii św. w czasie każdej Mszy św.

3. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek Margaretki zapraszają na modlitwy w int. powołań kapłańskich oraz w int. kapłanów o godz. 17.15 do kościoła św. Bartłomieja. W piątek Msza św. do NSPJ w kościele św. Bartłomieja poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu od g. 17.30. W sobotę modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej o godz. 17.15 w kościele parafialnym.

4. W związku ze zniesieniem limitu osób w kościołach przypominamy o obowiązku uczestnictwa bezpośredniego we mszy św. w niedzielę i uroczystości w naszych kościołach, pamiętając o dystansie 2 metrów oraz zabezpieczających maseczkach. Do 2o czerwca będzie odprawiana dodatkowo Msza św. niedzielna o godz. 18.00 w kościele św. Bartłomieja.

5. Można już rezerwować intencje mszalne na przyszły rok, czyli 2021. Podobnie jak to było w latach ubiegłych, do końca sierpnia br. każda rodzina może zamówić po 2 intencje na niedziele i święta, a od września – dowolną ilość w pozostałe wolne terminy. Zachęcamy do rezerwacji teraz, szczególnie tych, którzy mają konkretne daty związane z rocznicą śmierci, imieninami czy jubileuszem. W dni powszednie można zamawiać dowolną ilość intencji.

4. Za troskę o świątynię dziękujemy mieszkańcom…. Na sobotę do kościoła parafialnego prosimy mieszkańców ul. Leśnej, a w przypadku kościoła św. Bartłomieja mieszkańców ul. Kościuszki 31-64 i Strumykowa

5. Polecamy prasę katolicką, Niedziela, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny są do nabycia pod chórem.

W minionym tygodniu odeszła do Pana Stanisława Urbaniak. Pogrzeb odbędzie się we wtorek. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele w Klępinie o godz. 15.00. Wieczny odpoczynek….