Ogłoszenia Parafialne na XVIII Niedzielę Zwykłą

Nowogród Bobrzański, 3.08.2014 r.

1. Trwamy w miesiącu szczególnej troski o trzeźwość narodu. Obok modlitwy w int. zniewolonych nałogami i rodzin cierpiących z tego powodu, pamiętajmy w tym okresie także o osobistej trzeźwości, jako postawie świadectwa

2. Za niespełna 2 tygodnie – w piątek 15 sierpnia przeżywać będziemy parafialną uroczystość odpustową ku czci naszej Patronki Matki Bożej Wniebowziętej. Od piątku rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością Wniebowzięcia NMP. Nabożeństwo będzie prowadził Apostolat Maryjny 15 minut przed Mszą św. wieczorną w kościele, w którym w danym dniu odprawiana jest Msza św. Pod chórem jest skarbonka, do której prosimy o składanie dobrowolnych ofiar na koszta związane z uroczystością odpustową. Już dzisiaj zapraszamy także na popołudniowy Parafialny Festyn Rodzinny, który odbędzie się w dniu odpustu w godz. 15.30 – 19.00 na placu przy kościele.

Planujemy w tym dniu szereg atrakcji, wśród nich: pokaz tańca Zumba, turniej rodzin, przegląd pieśni religijnej ( w dalszym ciągu czekamy na zgłoszenia zarówno do turnieju rodzin jak i do przeglądu pieśni religijnej), konkurs „Jaka to melodia”, zawody sportowe oraz bezpłatny poczęstunek w postaci grochówki, pieczonego dzika, pieczonych i wędzonych indyków, pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem.

W czasie Festynu chcielibyśmy, aby bardziej lub mniej zdolni cukierniczo mieszkańcy Nowogrodu Bobrz. i gminy podzielili się z innymi swymi wypieczonymi dziełami:) Specjalnie na tę okazję zostanie postawiony namiot, do którego będzie można przynosić swoje ciasta, by następnie popróbować słodkości wykonanych przez sąsiadów, znajomych, bliższych lub dalszych… lub nawet całkiem nieznajomych:)

Zachęcamy również lokalnych artystów, pasjonatów, hobbystów do zaprezentowania swoich zbiorów i dzieł podczas festynu. Zgłoszenia do udziału w wystawie przyjmuje Pani Dorota Koszela. Zgłoszenia i regulamin udziału w Turnieju Rodzin znajdują się pod chórem.

3. Dzisiaj po mszy św. o godz. 9.30 i 12.30 zmiana tajemnic różańcowych.

4. W środę święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 do kościoła św. Bartłomieja.

5. Czwartek jest pierwszym miesiąca sierpnia. Grupy Margaretek zapraszają na modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w int. kapłanów oraz powołań do kościoła parafialnego o godz. 17.15. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.

6. W piątek – 8 sierpnia –wspólnie z organizatorami koncertów’ „Muzyka w Raju” oraz urzędem Miasta i Gminy w Nowogrodzie zapraszamy na koncert muzyki klasycznej w wykonaniu wiolonczelistki Eleny Andrieyew. Koncert pt. „Przedsionek raju” odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.00 w kościele parafialnym. Wstęp jest wolny – serdecznie zapraszamy.

7. W przyszłą niedzielę w ramach ofiar składanych po mszy św. przy wyjściu z kościoła będziemy wspierali KUL oraz wyższe uczelnie naszej Diecezji.

8. Polecamy prasę katolicką: Niedziela i Gość Niedzielny są do nabycia pod chórem.

9. Dziękujemy za przygotowanie kościoła mieszkańcom… Za tydzień kościół parafialny przygotowują mieszkańcy ul. Winiary / domy jednorodzinne/, Wojska Polskiego i Dolina Zielona, kościół św. Bartłomieja mieszkańcy ul. Witosa 6

10. Msze św. w tygodniu: kliknij tutaj, aby zobaczyć intencje

11. Dzisiaj przez sakrament Chrztu św. do wspólnoty Kościoła została przyjęta Helena Zofia Cholet. Wczoraj sakramentem Małżeństwa połączyli się: Justyna Bugała i Patryk Jaszczyszyn oraz Anna Lubas i Stanisław Pełechaty. Nowoochrzczone dziecko oraz nowe wspólnoty małżeńskie polećmy opiece naszej Patronki: Zdrowaś Maryjo.

W minionym tygodniu odszedł do Pana: Janusz Habrat. O łaskę nieba dla naszego brata prośmy: Dobry Jezu…