Ogłoszenia Parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia Parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą Nowogród Bobrzański 30.09.2017 r.

W czwartek zapraszamy wszystkich katechetów, przedstawicieli wszystkich grup parafialnych oraz wszystkich pragnących uczestniczyć w spotkaniach Parafialnego Zespołu Synodalnego. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 w kościele parafialnym, po Mszy św. obrady zespołu w sali przy kościele parafialnym.

Za dwa tygodnie 7 października w Rokitnie odbędą się diecezjalne obchody 100. rocznicy objawień fatimskich, W skali naszej diecezji te obchody rozpoczęły się już peregrynacją po diecezji figury Matki Bożej Fatimskiej, jednej sześciu figur pobłogosławionych i rozesłanych po całym świecie przez Ojca św. Franciszka. W naszym dekanacie tę figurę gościć będziemy w najbliższe piątek i sobotę – 29 i 30 września w parafii pw. NSPJ w Lubsku. W sobotę 30 września przy figurze nawiedzenia modlitwy dla całego dekanatu rozpoczną się w kościele w Lubsku o godz. 11.00, o godz. 12.00 Msza św. koncelebrowana przez kapłanów i z udziałem wiernych Dekanatu Lubsko, na którą zaproszeni są wszyscy mieszkańcy 8 parafii należących do naszej dekanalnej wspólnoty. Z nawiedzeniem figury MB Fatimskiej udzielony jest przez Ojca św. odpust zupełny, taki sam jaki wynika z pielgrzymki do Fatimy w jubileuszowym roku 100- lecia objawień fatimskich. Prosimy o dotarcie do Lubska w sobotę własnymi środkami lokomocji, gdyż osobny autokar na te wydarzenia nie będzie organizowany.

W sobotę I spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku do I Spowiedzi i I Komunii św. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. niedzielną w kościele parafialnym o godz. 18.00. Spotkanie dla rodziców jest obowiązkowe.

Spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów w sobotę o godz. 11.30 na boisku przy Szkole Podstawowej nr 1

Młodzież z klas VII szkoły podstawowej i II gimnazjum. Które chciałyby rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania, a uczęszczają do innych szkół, prosimy o zapisywanie się do p. Justyny Świątek lub ks. Dominika. Przy zapisie wpłacamy 20 zł. na katechizm i indeks.

Dziękujemy za zatroskanie o kościół mieszkańcom…Do utrzymania porządku przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Leśnej / kwiaty – nowożeńcy/, przy kościele św. Bartłomieja: 9 Maja 13 C i D.

Polecamy prasę katolicką. Niedziela, Gość Niedzielny – są do nabycia na stoliku pod chórem. Tam też kalendarze katolickie na 2018 rok w cenie 5 zł.

Msze św. w tym tygodniu będą odprawiane:

W minionym tygodniu odszedł do Pana Kazimierz Kaczmarski. Wieczny odpoczynek…

Wpis został umieszczony w zakładce Parafia przez LK.