Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę W. Postu

Nowogród Bobrzański 10.03.2019 r.
1. Od Środy Popielcowej trwa czas Wielkiego Postu. Jak co roku przez cały Wielki Post uczestniczymy w nabożeństwach pasyjnych. W tym tygodniu zapraszamy na:

DROGA KRZYŻOWA – PIĄTEK –
w kościele parafialnym – godz. 17.00
/ Droga Krzyżowa dla dzieci w tym tygodniu będzie w szkole w ramach rekolekcji./

dla młodzieży i wszystkich wiernych – w kościele św. Bartłomieja –
o godz. 17.30

GORZKIE ŻALE –
w kościele św. Bartłomieja – niedziela – godz. 18.00

2. „Milczeć, walczyć, kochać” – pod takim hasłem przeżywać będziemy w najbliższe sobotę i w niedzielę Nawiedzenie kopii Obrazu św. Józefa Kaliskiego w naszej parafii. Nawiedzenie to ma na celu pomoc rodzinom i mężczyznom w przezywaniu wiary i dawania świadectwa wiary w swoim środowisku. Obraz Nawiedzenia będzie goszczony tylko w kościele św. Bartłomieja. Program uroczystości nawiedzenia w naszej Parafii będzie następujący:

Sobota 16.03:
17.45 – przybycie Obrazu i procesja od zakrystii do kościoła, słowo powitania przez księdza proboszcza i parafian
18.00 – Eucharystia za Słowem Bożym głoszonym przez misjonarza nawiedzenia
19.15 – poczęstunek dla wszystkich uczestników w sali dla matki z dzieckiem
20.00 – 22.00 – blok ewangelizacyjno – modlitewny pt. „Milczeć, walczyć, kochać” a w nim:
– katecheza o męskiej duchowości,
– świadectwa świeckich
– modlitwa nad mężczyznami
– adoracja Najświętszego Sakramentu

Niedziela 17.03:
8.45 – różaniec w int. wszystkich rodzin i małżeństw naszej parafii – prowadzą
członkowie Żywego Różańca
9.30 – Eucharystia
11.00 – Eucharystia
12.00 – różaniec w int. wszystkich mężczyzn naszej Parafii –prowadzi Ap. Maryjny
14.15 – modlitwa uwielbienia – prowadzi schola Przystań
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
– zawierzenie Parafii św. Józefowi
– Litania do św. Józefa
– śpiew do św. Józefa i pożegnanie Obrazu
W zakrystii w cenie 10 zł. jest do nabycia modlitewnik nawiedzenia pomocny w modlitwach grupowych i indywidualnych przed Obrazem św. Józefa.
Za tydzień w sobotę – nie ma Mszy św. o g. 17.00 w kościele parafialnym! W Klepinie Msza św. będzie odprawiona w przyszła niedzielę o godz. 16.30

3. W tym roku Nawiedzenie Obrazu św. Józefa poprzedzą rekolekcje wielkopostne, które będziemy przeżywali w najbliższe: czwartek, piątek, sobotę i niedzielę. Rozpoczęcie rekolekcji w czwartek o godz. 11.30 w kościele św. Bartłomieja. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na Mszach św.
– w kościele św. Bartłomieja w czwartek, piątek, sobotę o godz. 11.30 i 18.00
– w kościele parafialnym w czwartek i piątek o godz. 17.00
– w niedzielę na wszystkich mszach św. wg porządku niedzielnego
– w Klepinie w niedzielę na mszy św. o godz. 16.30
Równolegle w czwartek i piątek oraz w niedziele o godz. 11.00 będą trwały rekolekcje szkolne dla SP nr 1
Rekolekcje będzie głosił ks. kan. Zdzisław Przybysz, dziekan babimojski. Prosimy wszystkich o modlitwę w int. księdza rekolekcjonisty oraz owocności tego świętego czasu w naszych sercach. Program Nawiedzenia oraz rekolekcji jest dostępny na internetowej stronie Parafii oraz otrzymamy go przy wyjściu z kościoła.
W sobotę 16.03. o godz. 11.30 w kościele św. Bartłomieja – msza św. dla chorych połączona z udzielaniem sakramentu chorych. Przed południem będziemy nawiedzać chorych ze spowiedzią i Komunią św. wielkanocną. Tych chorych, których nie odwiedzamy w każdy I piątek i sobotę miesiąca prosimy zgłaszać w zakrystii celem zapisania ich na odwiedziny w domu.

4. Od obecnej niedzieli w kościele pod chórem wystawione są skarbonki, do których w okresie W. Postu składamy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
Zbiórka wszystkich lektorów, ministrantów i kandydatów we wtorek o 18.00 w kościele św. Bartłomieja..

5. Dzisiaj w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Lubsku rozpozna się dla całego dekanatu przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych, czyli osób, które ukończyły 21 rok życia a dotychczas tego sakramentu nie przyjęły. Konieczne są uprzednie zapisy kandydatów u księdza proboszcza / Tel. 68/ 3721588/. Można tego dokonać też na pierwszym spotkaniu, dzisiaj o godz. 18.00 w Lubsku.

6. W dniach 6 i 7 kwietnia w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Lubsku organizowany jest dwudniowy kurs przedmałżeński, którego ukończenie jest niezbędnym warunkiem przyjęcia Sakramentu Małżeństwa. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc organizatorzy proszą o wcześniejsze telefoniczne zgłoszenia /nr tel.: 68/3721 588; 607 065 865; 603 904 394 lub 505 042 155/. W naszej parafii taki kurs, ale w wersji 10 dniowej, planowany jest w dniach: 20 – 29 .05. Kandydatów prosimy jednak o wcześniejsze zgłoszenia najpóźniej do końca kwietnia br. ponieważ ilość zgłoszeń będzie warunkowała fakt organizacji tego kursu. Zgłoszenia można kierować na adres Parafii: aby0@poczta.onet.pl lub na numer telefonu 600 367 213.

7. Pod chórem jest również do nabycia prasa katolicka, której lekturę polecamy szczególnie teraz, w czasie rekolekcji oraz w okresie Wielkiego Postu.

8. Za troskę o świątynię parafialną dziękujemy mieszkańcom ul. ……. Na sobotę prosimy do kościoła parafialnego mieszkańców Osiedla Zatorze, do kościoła św. Bartłomieja mieszkańców ul. 9 Maja 13 A i B. Przypominamy, iż w okresie W. Postu nie dekorujemy ołtarzy kwiatami. Kościół św. Bartłomieja w sobotę trzeba posprzątać do godz. 11.00.

9. Msze św. w tygodniu:…

Peregrynacja Kopii Obrazu św. Józefa Kaliskiego
Nowogród Bobrzański 16 – 17. 03. 2019

Sobota 16.03:

17.45 – przybycie Obrazu i procesja od zakrystii do kościoła,
słowo powitania przez księdza proboszcza i parafian
18.00 – Eucharystia za Słowem Bożym głoszonym przez
misjonarza nawiedzenia
19.15 – poczęstunek dla wszystkich uczestników w sali
dla matki z dzieckiem
20.00 – 22.00 – blok ewangelizacyjno – modlitewny
pt. „Milczeć, walczyć, kochać” a w nim: