Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę W. Postu

Nowogród Bobrzański 1.03.2020 r.
1. Od Środy Popielcowej trwa czas Wielkiego Postu. Jak co roku przez cały Wielki Post uczestniczymy w nabożeństwach pasyjnych. W tym tygodniu zapraszamy na:

DROGA KRZYŻOWA – PIĄTEK –
w kościele parafialnym – godz. 17.00, dla dzieci – 16.30
dla młodzieży i wszystkich wiernych – w kościele św. Bartłomieja –
o godz. 17.30

GORZKIE ŻALE –
w kościele św. Bartłomieja – niedziela – godz. 18.00

2. W nadchodzącym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W czwartek o godz. 17.15 w kościele św. Bartłomieja modlitwy w int. powołań oraz w int. kapłanów. Chorzy po domach odwiedzani będą w sobotę od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi pół godz. przed Mszą św. w czwartek i piątek. W sobotę – modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16.15 w kościele parafialnym.

3. Od obecnej niedzieli w kościele pod chórem wystawione są skarbonki, do których w okresie W. Postu składamy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek po Mszy św. w kościele św. Bartłomieja.

5. Spotkanie dla lektorów, ministrantów i kandydatów w piątek po Mszy w kościele św. Bartłomieja

6. 15 marca w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Lubsku rozpocznie się dla całego dekanatu przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych, czyli osób, które ukończyły 21 rok życia a dotychczas tego sakramentu nie przyjęły. Konieczne są uprzednie zapisy kandydatów u księdza proboszcza / Tel. 68/ 3721588/. Można tego dokonać też na pierwszym spotkaniu, 15 marca o godz. 18.00 w Lubsku. Przygotowanie obejmuje 6 spotkań formacyjnych, będzie trwało do 15 maja.

7. W dniach 25 i 26 kwietnia w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Lubsku organizowany jest dwudniowy kurs przedmałżeński, którego ukończenie jest niezbędnym warunkiem przyjęcia Sakramentu Małżeństwa. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc organizatorzy proszą o wcześniejsze telefoniczne zgłoszenia /nr tel.: 68/3721 588; 607 065 865; /. W naszej parafii taki kurs w tym roku nie będzie organizowany.

8. Pod chórem jest również do nabycia prasa katolicka, której lekturę polecamy szczególnie teraz, w okresie Wielkiego Postu.

9. Za troskę o świątynię parafialną dziękujemy mieszkańcom ul. ……Na sobotę prosimy do kościoła parafialnego mieszkańców ul. Dworcowej i Piaskowej, do kościoła św. Bartłomieja mieszkańców ul. 9 Maja 13 C i D. Przypominamy, iż w okresie W. Postu nie dekorujemy ołtarzy kwiatami

10. Msze św. w tygodniu:…