Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę W. Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę W. Postu

Nowogród Bobrzański 17.02.2018 r.

1. Od Środy Popielcowej trwa czas Wielkiego Postu. Jak co roku przez cały Wielki Post uczestniczymy w nabożeństwach pasyjnych:

DROGA KRZYŻOWA – PIĄTEK –
dla dzieci – w kościele parafialnym – godz. 16.30

/ Drogi Krzyżowej i mszy św. dla ogółu wiernych w kościele parafialnym. w tym ty-godniu nie będzie /

dla młodzieży i wszystkich wiernych – w kościele św. Bartłomieja –
po Mszy św. o godz. 18.00

GORZKIE ŻALE –
w kościele parafialnym – sobota – godz. 17.00
w kościele św. Bartłomieja – niedziela – godz. 18.00

2. W sobotę odbędzie się kolejne spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Spowiedzi i I Komunii św. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. niedzielną o godz. 17.00 w kościele parafialnym.

3. Od obecnej niedzieli w kościele pod chórem wystawione są skarbonki, do których w okresie W. Postu składamy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc misjom.

4. 10 marca br. rozpocznie się w naszej parafii dla całego dekanatu przygoto-wanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych, czyli osób, które ukończyły 21 rok życia a dotychczas tego sakramentu nie przyjęły. Spotkania obejmują 10 konferencji, będą odbywały się w kościele parafialnym, w kolejne soboty od 10.03. do 14.o4. Konieczne są uprzednie zapisy kandydatów u księdza Dominika.

5. Pod chórem jest również do nabycia prasa katolicka, której lekturę polecamy szczególnie teraz, w okresie Wielkiego Postu.

6. Za troskę o świątynię parafialną dziękujemy mieszkańcom ul. ……. Na sobotę prosimy do kościoła parafialnego mieszkańców Krzywej i Łagody, do kościoła św. Bartłomieja mieszkańców ul. 9 Maja 4 ABC. Przypominamy, iż w okresie W. Postu nie dekorujemy ołtarzy kwiatami.

7. Msze św. w tygodniu:…

8. W minionym tygodniu odeszła do Pana Marianna Jankowiak. Dobry Jezu…