Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę W. Postu

Nowogród Bobrzański 8.03.2020 r.

1. Przeżywając Wielki Post zapraszamy na pasyjne nabożeństwa:

Gorzkie Żale:

– w kościele parafialnym – w sobotę o godz. 17.00

• w kościele św. Bartłomieja – w niedziele o godz. 17.30

• w Klępinie – 20 minut przed Mszą św. niedzielną

Droga Krzyżowa – piątek :

dla dzieci: w kościele parafialnym – godz. 16.30

dla ogółu wiernych: – w kościele parafialnym o godz. 17.00

dla młodzieży: – w kościele św. Bartłomieja po Mszy św. o godz. 18.00

2. Z a tydzień w niedzielę 15 marca o godz. 18.00 w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Lubsku rozpocznie się przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych, czyli osób, które ukończyły 21 rok życia a dotychczas tego sakramentu nie przyjęły. Konieczne są uprzednie zapisy kandydatów u księdza proboszcza / Tel. 68/ 3721588/. Przygotowanie obejmuje 6 spotkań formacyjnych, będzie trwało do 15 maja.

3. Spotkanie dla osób udających się na pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji, a także dla zainteresowanych tym wyjazdem zapraszamy w czwartek po Mszy św. w kościele św. Bartłomieja.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z obu grup będzie w piątek o godz. 16.30 w kościele św. Bartłomieja.

5. Za troskę o świątynię dziękujemy mieszkańcom… Do zatroskania o kościół parafialny prosimy mieszkańców Dobroszowa Małego , o kościół św. Bartłomieja mieszkańców ulicy 9 Maja 13 E i F. Przypominamy, iż w okresie W. Postu nie dekorujemy kościoła kwiatami.

6. Pod chórem w kościele znajduje się skarbonka, do której prosimy o składanie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z Kościoła odbędzie się zbiórka na rzecz pomocy misjom – „Ad gentes”

7. Prasa katolicka jest do nabycia pod chórem.

9. W ostatnim czasie odeszli do Pana: Jadwiga Krzyszkowska i

Władysław Łukasiewicz Dobry Jezu…

10. Dzisiaj po mszy św. śpiewamy „suplikacje” za tych, którzy cierpią z powodu panującej epidemii oraz jako błaganie, by nas Bóg ochronił przed tym nieszczęściem.