Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę W. Postu

Nowogród Bobrzański 24.03.2018 r.

1. W kolejnym tygodniu Wielkiego Postu zapraszamy na pasyjne nabożeństwa:
Gorzkie Żale:
– w kościele parafialnym – w sobotę o godz. 17.00
– w kościele św. Bartłomieja – w niedzielę o godz. 18.00

Droga Krzyżowa – piątek:
dla dzieci: w kościele parafialnym – godz. 16.30
dla młodzieży: w kościele św. Bartłomieja – po Mszy św. o godz. 18.00
dla wszystkich : w kościele parafialnym – godz. 17.00

2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła odbędzie się wielkopostna zbiórka do puszek na pomoc misjom. Pod chórem w kościele znajduje się skarbonka, do której prosimy o składanie dobrowolnych ofiar na kwiaty do Bożego Grobu.

3. Jutro, w poniedziałek, 25 marca przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Zapraszamy na Msze św., które będą odprawione w kościele św. Bartłomieja o godz. 11.00 i 18.00. Zapraszamy także do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W deklarację przynależności do tego dzieła można zaopatrzyć się przy wyjściu z kościoła, a składamy jutro podczas mszy św. w czasie której osoby podejmujące adopcję otrzymają specjalne błogosławieństwo.

4. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy pomogli w organizacji rekolekcji oraz wydarzeń związanych z peregrynacją Obrazu św. Józefa Kaliskiego w naszej parafii. Dyrekcji SP nr 1 i paniom katechetkom za pomoc w organizacji rekolekcji szkolnych, paniom z Parafialnej Caritas oraz rodzicom tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie posiłku dla wszystkich uczestników powitania Obrazu Nawiedzenia, scholi Przystań, panom szafarzowi i organiście oraz rodzinie z Klępiny za wsparcie kuchni. Osobne podziękowanie kierujemy do rodziców dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza w postaci pomalowania całego prezbiterium kościoła parafialnego. Bóg zapłać za wszelkie dobro!

5. Podobnie jak w ub. roku nasza Caritas realizuje ogólnopolską akcję polegającą na dystrybucji w parafiach paschalików, czyli świec będących miniaturą Paschału – dużej świecy, która symbolizuje Zmartwychwstałego Chrystusa i jest ważnym elementem Liturgii Wielkanocnej.
Paschaliki należy zabrać ze sobą w Wielką Sobotę na Liturgię wieczorną, a także umieszczamy i zapalamy je na wielkanocnym stole w naszych rodzinach. W święta można również zanieść i zapalić ten znak Chrystusa Zmartwychwstałego na grobach osób najbliższych, jako wyraz naszej wiary w zmartwychwstanie i spotkanie z najbliższymi w niebie.
Przy nabywaniu paschalika Caritas prosi o ofiarę 15 zł. Ofiary te przeznaczone są na pomoc 5 rodzinom cierpiącym w wyniku wojny w Syrii oraz na działalność dobroczynną Caritas, ze szczególnym uwzględnieniem pomocy dzieciom i seniorom. Paschalik można nabyć już dzisiaj po Mszy św.

6. We wtorek po mszy św. w kościele św. Bartłomieja spotkanie Kręgu Biblijnego.

7. W dniach 6 i 7 kwietnia / sobota – niedziela / odbędzie się w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Lubsku weekendowy kurs przedmałżeński. Liczba miejsc na tym kursie jest ograniczona, stąd potrzebne są uprzednie telefoniczne zapisy u księdza proboszcza: tel.: 68/ 372 06 28 lub 607 065 865. Planujących związek małżeński prosimy o skorzystanie z tej oferty ponieważ w naszej parafii taki kurs, ale 10 dniowy, będzie organizowany w maju jednak tylko pod warunkiem zgłoszenia się odpowiedniej liczy chętnych.

8. Do końca kwietnia trwa okres rozliczeń podatkowych z Urzędem Skarbowym. Serdecznie zachęcamy naszych parafian do oddania 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Wystarczy tylko numer KRS 0000226818. Szczegóły na plakatach oraz na stronie www.caritaszg.pl. Ważny jest każdy grosz, dzięki któremu Caritas będzie mogła w ciągu całego roku pomagać najbardziej potrzebującym osobom z terenu naszej parafii i naszej diecezji.

9. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne tylko w sobotę w godz. 9.30 – 11.00. W najbliższą środę wyjątkowo biuro nie będzie czynne.

10. Za troskę o świątynię dziękujemy….. Na sobotę do zatroskania o kościół parafialny prosimy mieszkańców ulic: Drzewnej i Spacerowej a o kościół św. Bartłomieja mieszkańców ul. 9 Maja 13 E i F.

11. Pod chórem polecamy prasę katolicką – dobrą lekturę na czas Wielkiego Postu: NIEDZIELA, Gość Niedzielny oraz miesięcznik dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Pod chórem jest także do nabycia książeczka – „Boże Miłosierdzie” – bardzo dobra lektura pomocna w wielkopostnych modlitwach na drodze nawracania. Biorąc książeczkę składamy ofiarę 2 zł.