Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę W. Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę W. Postu Nowogród Bobrzański 15.03.2019 r.

1. W kolejnym tygodniu Wielkiego Postu zapraszamy na pasyjne nabożeństwa: Gorzkie Żale: – w kościele św. Bartłomieja – w niedzielę o godz. 18.00 Droga Krzyżowa – piątek: w kościele św. Bartłomieja – po Mszy św. o godz. 17.30 w kościele parafialnym – godz. 17.00

2. Zapowiadana na dzisiaj wielkopostna zbiórka do puszek na pomoc misjom realizowana będzie pod chórem z możliwością złożenia ofiary na ten cel do puszki tam stojącej. Tam też znajduje się skarbonka, do której składamy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

3. Podobnie jak w ub. roku nasza Caritas realizuje ogólnopolską akcję polegającą na dystrybucji w parafiach paschalików, czyli świec będących miniaturą Paschału – dużej świecy, która symbolizuje Zmartwychwstałego Chrystusa i jest ważnym elementem Liturgii Wielkanocnej. Paschaliki należy zabrać ze sobą w Wielką Sobotę na Liturgię wieczorną, a także umieszczamy i zapalamy je na wielkanocnym stole w naszych rodzinach. W święta można również zanieść i zapalić ten znak Chrystusa Zmartwychwstałego na grobach osób najbliższych, jako wyraz naszej wiary w zmartwychwstanie i spotkanie z najbliższymi w niebie. Przy nabywaniu paschalika Caritas prosi o ofiarę 15 zł. Ofiary te przeznaczone są na pomoc 5 rodzinom cierpiącym w wyniku wojny w Syrii oraz na działalność dobroczynną Caritas, ze szczególnym uwzględnieniem pomocy dzieciom i seniorom. Paschalik będzie można nabyć od przyszłej niedzieli po mszy św. składając ofiarę do umieszczonego pod chórem w kościele koszyczka.

4. Za troskę o świątynię dziękujemy….. Na sobotę do zatroskania o kościół parafialny prosimy mieszkańców Cieszowa a o kościół św. Bartłomieja mieszkańców ul. 9 Maja 13 Gi H.

5. Pod chórem polecamy prasę katolicką – dobrą lekturę na czas Wielkiego Postu: NIEDZIELA, Gość Niedzielny oraz miesięcznik dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Pod chórem jest także do nabycia książeczka – „Boże Miłosierdzie” – bardzo dobra lektura pomocna w wielkopostnych modlitwach na drodze nawracania. Biorąc książeczkę składamy ofiarę 2 zł.