Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą

Nowogród Bobrzański 26.01.2020 r.

1. Za tydzień w niedzielę przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego – inaczej Matki Bożej Gromnicznej. W czasie każdej Mszy św. odbędzie się tradycyjne poświęcenie gromnic. Dzień ten jest dniem życia konsekrowanego. W ramach ofiar składanych na tacę będziemy wspierać w sobotę zakony kontemplacyjne . Msze św. w sobotę będą odprawiane wg porządku niedzielnego.

2. W tym tygodniu w ramach „kolędy” odwiedzamy rodziny katolickie wg następującego porządku:

poniedziałek – 10.00 – Klępina
wtorek – 10.00 – Nad Bobrem, Cicha, Słowicza, 1 i 3 Maja, Okrężna
środa – 10.00 – Nadbrzeżna, Nad Stawami, Młyńska, Kościelna,
Nowowiejska, Warzywna, Marcinkowskiego,
Dąbrowskiego, Plac Wolności,
czwartek – 10.00 . – Dobroszów Wlk., Popowice, Turów, Podgórzyce, Łagoda
piątek – 10.00 – Żarska, Kasztanowa, Grabowa, Różana, Tama Kolejowa,
Gajowa, Łąkowa, św. Mikołaja,
sobota – 10.00 – Cieszów, Krzywa, Dobroszów Mały, kolęda uzupełniająca

Początek kolędy codziennie od godz. 10.00,

1 Biuro parafialne w okresie kolędy czynne jest w środę i sobotę w godz. 18.00 – 19.00

2 W tym tygodniu przeżywamy I sobotę miesiąca. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych po domach. W sobotę modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP będą w kościele parafialnym o godz. 16.15.

3 Dziękujemy za porządki w kościele mieszkańcom… Do zatroskania o kościół parafialny w tym tygodniu prosimy mieszkańców Osiedla Robotniczego, o kościół św. Bartłomieja mieszkańców ul. 9 Maja 4 ABC

5. Jutro, w poniedziałek, o godz. 9.30 prosimy kilku panów, którzy mogą pomóc w rozebraniu choinek i dekoracji bożonarodzeniowej.

6. Katolickie tygodniki: Niedziela , Gość Niedzielny oraz miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” – są do nabycia pod chórem.

8. W minionym tygodniu odeszli do Pana Regina Święcka i Mieczysław Łyczak. Dobry Jezu…