Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą

Nowogród Bobrzański 4.02.2018 r.

Po zakończonej kolędzie pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim rodzinom, które nas przyjmowały w ramach wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy za wspólną modlitwę, obecność domowników, za ofiary składane przy tej okazji oraz za modlitwę na wspólnej Eucharystii poprzedzającej odwiedziny w domach.
Od najbliższego tygodnia wracamy do porządku odprawiania Mszy św. jak w ciągu roku. Od jutra msze św. w dni powszednie będą odprawiane w kościele parafialnym o godz. 17.00 a w kościele św. Bartłomieja o godz. 18.00.

W najbliższy wtorek odbędzie się kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w ramach trwającego I Synodu Diecezji zielonogórsko – gorzowskiej. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00 w kościele parafialnym, po niej obrady Zespołu na plebanii.

W najbliższy piątek spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 w kościele św. Bartłomieja.

W przyszłą niedzielę – 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia z Lourdes przeżywamy Światowy Dzień Chorych. Dzień ten skłania nas do modlitwy w int. wszystkich chorych, cierpiących oraz tych, którzy poświęcają swój czas i siły by ulżyć chorym. Dzień ten stanowi również doskonałą okazję do odwiedzenia obłożnie chorych w naszej Parafii, okazania im serca i poświęcenia dla nich swojego czasu, realizując w ten sposób polecenie Zbawiciela: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych – Mnieście uczynili”. Za tydzień po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc w utrzymaniu hospicjów dla chorych w Zielonej Górze, Żarach i w Gorzowie. Specjalna Msza św. dla chorych w naszej parafii połączona z udzielaniem Sakramentu Chorych będzie odprawiona w czasie rekolekcji wielkopostnych.

Dziękujemy za zatroskanie o świątynię mieszkańcom…. Do sprzątania kościoła na sobotę prosimy:
w kościele parafialnym mieszkańców Cieszowa
– w kościele św. Bartłomieja mieszkańców ul. Witosa 6

Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie czynne: we wtorek w godz. 18.00 – 19.00 oraz w sobotę w godz. 9.30 – 11.00.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznik dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Polecamy.

Msze św. w tygodniu: