Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą

Nowogród Bobrzański 9.02.2020 r.

1. We wtorek – 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia z Lourdes przeżywamy Światowy Dzień Chorych. Dzień ten skłania nas do modlitwy w int. wszystkich chorych, cierpiących oraz tych, którzy poświęcają swój czas i siły by ulżyć chorym. Dzień ten stanowi również doskonałą okazję do odwiedzenia obłożnie chorych w naszej Parafii, okazania im serca i poświęcenia dla nich swojego czasu, realizując w ten sposób polecenie Zbawiciela: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych – Mnieście uczynili”. Za tydzień po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc w utrzymaniu hospicjów dla chorych w Zielonej Górze, Żarach i w Gorzowie. Specjalna Msza św. dla chorych w naszej parafii połączona z udzielaniem Sakramentu Chorych będzie odprawiona w czasie rekolekcji wielkopostnych.

2. Dzisiaj o godz. 18.00 w parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. przy ul. Aliny 17 w Zielonej Górze rozpocznie się Kurs Przedmałżeński. Katechezy w pozostałe dni o godz. 19.00.
Przypominamy, iż ukończenie tej katechizacji jest niezbędnym warunkiem do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. W naszej Parafii w tym roku taki kurs nie będzie organizowany.

3. Jutro, od godz. 9.00 będą odwiedzani chorzy po domach w ramach spowiedzi i Komunii św. pierwszo piątkowej.

4. Dziękujemy za zatroskanie o świątynię mieszkańcom…. Do sprzątania kościoła na sobotę prosimy: w kościele parafialnym mieszkańców ul. Żarskiej, Kasztanowej, Różanej i Grabowej, w kościele św. Bartłomieja mieszkańców ul. 9 Maja 5 AB

5. Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie czynne: w środę w godz. 16.30 – 17.30 oraz w sobotę w godz. 9.30 – 11.00.

6. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznik dla dzieci Mały Gość Niedzielny. W Gościu polecamy artykuł o towarzyszeniu w cierpieniu osobom nieuleczalnie chorym oraz opowieść o mieście Wuchan, w którym pojawił się koronowirus. W niedzieli znajdziemy jako dodatek mały modlitewnik. Cena tygodników 6 zł. Polecamy.

8. Wczoraj przez sakrament Chrztu św. do wspólnoty Kościoła został włączony Antoni Graczyk. Rodziców, chrzestnych i to dziecko polećmy opiece naszej Patronko: Zdrowaś Maryjo…W ostatnim czasie odeszli do Pana: Wioleta Wojcieszkiewicz, Leszek Kruza i Stanisława Kozak. Pogrzeb Stanisławy odbędzie się we wtorek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.oo na cmentarzu w Nowogrodzie Górnym. Wieczny odpoczynek …