Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Nowogród Bobrzański 2.06.2019 r.

1. Od minionego piątku trwamy na nowennie do Ducha św. przygotowując się do Uroczystości Zesłania Ducha św., którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę.

2. Miesiąc czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po mszy św. litanią będziemy oddawać cześć Najświętszemu Sercu naszego Zbawiciela

3. Dzisiaj po mszy św. o godz. 9.30 i 12.30 – zmiana tajemnic różańca św.

4. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek i I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie pół godz. przed każdą Mszą św. W czwartek od godz. 17.15 – Margaretki zapraszają do kościoła św. Bartłomieja na modlitwy w int. powołań oraz w int. kapłanów. W piątek i w sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentów św.

5. Zachęcamy młodzież naszej parafii do udziału w obchodach 30 rocznicy koronacji Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Spotkania w Rokitnie dla młodzieży będą 15 czerwca. Na plakatach w gablocie przed kościołem oraz na internetowej stronie Parafii jest szczegółowy program tych spotkań. Z naszego dekanatu organizowany jest autokar dla młodzieży na te spotkania. Zgłoszenia na wyjazd do Księdza Dominika do 6.06.

6. Dziękujemy za przygotowanie świątyni… Do przygotowania kościołów na nawiedzenie i rekolekcje prosimy: kościół parafialny – mieszkańców ul. Winiary 16 ABCD, kościół św. Bartłomieja – mieszkańców ul. Zielonogórskiej i Zdrowej

7. W piątek o godz. 19.00 – nauka przed chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych. Spotkanie odbędzie się w sali przy kościele parafialnym.

8. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek po Mszy św.

9. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas 7-ych w piątek o godz. 18.00 w kościele św. Bartłomieja.

10. Ksiądz proboszcz prosi o kontakt rodzinę, która zamawiała intencję mszalną na najbliższą
środę w kościele parafialnym.

11. Polecamy prasę katolicką – jest do nabycia pod chórem.

12. W związku z przezywanym dzisiaj Dniem Dziękczynienia, j przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka ofiar na budowane w Warszawie świątynię i Centrum Opatrzności Bożej – wotum wdzięczności Narodu za dar wolnej i niepodległej Ojczyzny oraz św. Jana Pawła II.

14. W minionym tygodniu odszedł do Pana Stanisław Joński. Wieczny odpoczynek…