Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość

Ogłoszenia Duszpasterskie
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Nowogród Bobrzański 2.06.2019 r.

1. Od minionego piątku trwamy na nowennie do Ducha św. przygotowując się do Uroczystości Zesłania Ducha św., którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę.

2. Miesiąc czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po mszy św. litanią będziemy oddawać cześć Najświętszemu Sercu naszego Zbawiciela

3. Dzisiaj po mszy św. o godz. 9.30 i 12.30 – zmiana tajemnic różańca św.

4. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek i I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie pół godz. przed każdą Mszą św. W czwartek od godz. 17.15 – Margaretki zapraszają do kościoła św. Bartłomieja na modlitwy w int. powołań oraz w int. kapłanów. W piątek i w sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentów św.

5. Zachęcamy młodzież naszej parafii do udziału w obchodach 30 rocznicy koronacji Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Spotkania w Rokitnie dla młodzieży będą 15 czerwca. Na plakatach w gablocie przed kościołem oraz na internetowej stronie Parafii jest szczegółowy program tych spotkań. Z naszego dekanatu organizowany jest autokar dla młodzieży na te spotkania. Zgłoszenia na wyjazd do Księdza Dominika do 6.06.

6. Dziękujemy za przygotowanie świątyni… Do przygotowania kościołów na nawiedzenie i rekolekcje prosimy: kościół parafialny – mieszkańców ul. Winiary 16 ABCD, kościół św. Bartłomieja – mieszkańców ul. Zielonogórskiej i Zdrowej

7. W piątek o godz. 19.00 – nauka przed chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych. Spotkanie odbędzie się w sali przy kościele parafialnym.

8. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek po Mszy św.

9. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas 7-ych w piątek o godz. 18.00 w kościele św. Bartłomieja.

10. Ksiądz proboszcz prosi o kontakt rodzinę, która zamawiała intencję mszalną na najbliższą
środę w kościele parafialnym.

11. Polecamy prasę katolicką – jest do nabycia pod chórem.

12. W związku z przezywanym dzisiaj Dniem Dziękczynienia, j przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka ofiar na budowane w Warszawie świątynię i Centrum Opatrzności Bożej – wotum wdzięczności Narodu za dar wolnej i niepodległej Ojczyzny oraz św. Jana Pawła II.

13. Msze św. w tygodniu:

14. W minionym tygodniu odszedł do Pana Stanisław Joński. Wieczny odpoczynek…