Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Adwentu

Nowogród Bobrzański 10.12.2017 r.

1. Rozpoczęliśmy drugi tydzień adwentowego czuwania. Szczególną formą adwento¬wego przygotowania do Świąt są Roraty – Msza św. oczekiwania wraz z Matką Zbawiciela, Maryją. Przez cały Adwent na Roraty zapraszamy:

do kościoła św. Bar¬tłomieja w środę, czwartek i piątek o godz. 18.00.

2. Adwent – to także czas czynów miłosierdzia. Jak co roku Parafia nasza włącza się w ogólnopolską akcję Caritas Polska, jaką jest rozprowadzanie Świecy Bożonarodzeniowej. Zakupując świecę – symbol włączamy się do pomocy dzieciom z rodzin najuboższych. Świecę tę można nabyć po Mszy św. przy wyjściu z kościoła składając na ten cel 6 zł. bądź 13 zł.
Po raz kolejny nasz Parafialny Zespół Caritas organizuje świąteczną zbiórkę żywności dla rodzin potrzebujących pod hasłem: „Rodzina – rodzinie na Boże Narodzenie” Przy wyjściu z kościoła wolontariusze PZC udzielają informacji jak można włączyć się w tę szlachetną akcję.

3. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy dzień solidarno¬ści z kapłanami seniorami. Ofiary składane na tacę w tym dniu będą przeznaczone – na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.

2. Zostało nam już 13 adwentowych dni. Aby godnie i radośnie świętować Boże Narodzenie, trzeba jak najlepiej przygotować nasze serca na przyjęcie Zbawiciela.
Za tydzień w niedzielę – 17 grudnia – adwentowa spowiedź. Zaproszeni kapłani – spowiednicy służyć będą posługą Sakramentu Pojednania w obu nowogrodzkich kościołach w godzinach 15.30 – 18.30 /. Od 16.30 do 16.50 będzie 20 minutowa przerwa w spowiedzi!/ W Klępinie spowiedź będzie w przyszłą niedzielę w godz. 15.45 – 16.30, po spowiedzi będzie niedzielna Eucharystia.
W związku ze spowiedzią w kościele parafialnym w przyszłą niedzielę będzie dodatkowo Msza św. również o godz. 18.00. Nie będzie natomiast udzielana Komunia św. poza Mszą św.! Bardzo prosimy o takie zorganizowanie czasu w rodzinach, by wszyscy mogli wyspowiadać się w przyszłą niedzielę.

3. Spowiedź dla chorych przed świętami będzie w czwartek – 21 grudnia przed południem. Prosimy zgłaszać tych chorych, którzy nie są odwiedzani w każdy I piątek miesiąca. Tych, którzy są systematycznie odwiedzani zgłaszać nie trzeba !

4. W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy ojców dzieci pierwszokomunijnych do prac w ramach daru ołtarza związanych z przygotowaniem i ustawieniem choinek, szopki oraz dekoracją choinek przed kościołem parafialnym. W kościele św. Bartłomieja potrzebni są panowie, którzy zamontują 2 dodatkowe lampy w prezbiterium kościoła.

5. Dziękujemy za ofiary złożone z racji otrzymanych opłatków. Kto z różnych względów nie otrzymał opłatka do domu – może go otrzymać zgłaszając się do biura parafialnego we wtorek w godz. 18.45 – 20.00 lub w sobotę w godz. 9.30 – 11.00

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek o godz. 18.00 w kościele św. Bartłomieja.
7. Spotkanie Kręgu Biblijno – Liturgicznego w czwartek po Mszy św.

8. Za sprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom… Do przygotowania świątyni para¬fialnej w tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Kochanowskiego, a kościoła św. Bartłomieja mieszkańców: Słowackiego i św. Jadwigi.

9. Prasa katolicka jest do nabycia pod chórem.

11. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Maria Pankiewicz i Cecylia Galas. O łaskę nieba dla naszych sióstr prośmy : Dobry Jezu….