Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Wielkanocną
Nowogród Bobrzański 28.04.2019 r.

1. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest także świętem patronalnym Caritas.
Z racji dzisiejszego święta Ksiądz Biskup przysyła także do nas swój komunikat, w którym pisze:
Drodzy Diecezjanie! Święto Bożego Miłosierdzia, które dziś obchodzimy jest patronalnym Świętem Caritas Diecezjalnej, a tegorocznym hasłem tygodnia miłosierdzia są słowa: „Miłosierni dostąpią miłosierdzia”. Każdy z nas w swojej grzeszności i słabości potrzebuje pochylenia się Pana, który – jak mówi papież Franciszek – „nigdy nie męczy się przebaczeniem”. Jego spojrzenie pełne miłości, zawsze dodaje otuchy i nadziei. Jego wyciągnięte dłonie podnoszą z najcięższych upadków, a Jego Słowo staje się drogowskazem.
Dziś pragnę podziękować Wszystkim Wam, którzy prowadzicie i włączacie się w dzieła miłosierdzia jakie podejmuje w Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej nasza Caritas. Dziękuję za codziennie wykonywany ogrom pracy, zarówno tej fizycznej jak i duchowej. Dziękuję Wolontariuszom i Pracownikom Caritas diecezjalnej, Parafialnym Zespołom Caritas, Szkolnym Kołom Caritas. Dziękuję Świeckim i Duchownym. Dziękuję Ludziom dobrej woli, którzy włączają się we wszystkie dzieła miłosierdzia, które prowadzone są na terenie naszej diecezji.
Proszę, byście byli dla naszych sióstr i braci będących w jakiejkolwiek potrzebie świadkami, że „miłosierni dostąpią miłosierdzia”, bo „imię Boga to Miłosierdzie”.
Z serca Wam błogosławię
+Tadeusz Lityński Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

2. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna zarazem 75 Tydzień Miłosierdzia Chrześcijańskiego w Kościele, który przeżywamy w okresie wielkanocnym.
Podobnie jak w latach poprzednich nasz praktyczny udział w przeżywaniu tego Tygodnia realizować się będzie w trojakim wymiarze:
– poprzez modlitwę, szczególnie Koronką do Miłosierdzia Bożego, także osobistą i Mszę św. w int. chorych, niepełnosprawnych, cierpiących, ubogich, bezrobotnych przeżywających różnorakie trudności, także materialne.

– poprzez konkretne czyny miłości względem braci potrzebujących . Dzisiaj przy wyjściu z kościoła przeprowadzona będzie zbiórka pieniężna, której dochód przeznaczony zostanie na prowadzenie ogólno diecezjalnych akcji przez naszą Caritas. Każdego z Parafian prosimy, by w swoim sercu rozważył możliwość przystąpienia do Grona Wspierającego Ubogich, które polega na comiesięcznej składce dowolnej ofiary na rzecz najbardziej potrzebujących. Deklaracje przynależności do GWU można otrzymać u pani Sekretarz Parafialnej Caritas a także są wyłożone na stoliku pod chórem. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspierają działania Caritas duchowo i materialnie w ciągu całego roku.

– trzeci wymiar to nasze materialne wsparcie Seminarium Duchownego w Paradyżu. Każda wspólnota parafialna w diecezji jest zobowiązana do materialnej troski o Seminarium, dzięki któremu mamy zapewnioną kapłańską posługę. Zważywszy, że Seminarium funkcjonuje tylko w oparciu o ofiary wiernych, nasze wsparcie ma niezwykle ważny wymiar. Na stoliku pod chórem wyłożone są koperty przeznaczone na ofiarę na Seminarium. Ofiary składamy w otrzymanej kopercie „na tacę” bądź w zakrystii, na której prosimy napisać imię i nazwisko oraz adres, tak, by móc formalnie należeć do grona wspierającego Seminarium. Wszystkim, którym sprawa powołań i naszego Seminarium leży na sercu i ofiarnie odpowiedzą na tę formę pomocy w imieniu wspólnoty seminaryjnej dziękujemy.

3. W środę – 1 maja, wspólnota nasza będzie przeżywała szczególną radość. Oto 11 dzieci klas III po trzyletnim przygotowaniu po raz pierwszy przystąpi do stołu Pańskiego przyjmując Chrystusa Eucharystycznego. Msza św. z udzieleniem I Komunii św. będzie odprawiona w środę w kościele parafialnym o godz. 11.00. Bezpośrednio po mszy św. będzie nabożeństwo majowe. Osobne nabożeństwo będzie dla wszystkich wiernych po południu w kościele św. Bartłomieja o godz. 18.00 w łączności z nowenną do MB NP

4. We wtorek pierwsza sakramentalna spowiedź dla dzieci. O godz. 15.40 – przygotowanie bezpośrednie w kościele parafialnym, a o godz. 16.00 – sakrament pojednania dla dzieci, rodziców, chrzestnych oraz dzieci z klas IV przeżywających w piątek I rocznicę I Komunii św.

5. Również w środę rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Codziennie, jak tradycja i potrzeba serca nakazują, będziemy gromadzić się na nabożeństwach majowych, by Litanią Loretańską wychwalać Matkę Boga i naszą.
W tym tygodniu nabożeństwa majowe będą odprawiane:

w kościele parafialnym:
– w piątek i niedzielę – o godz. 12.15 – przy grocie Matki Bożej
– w środę – w kościele po Mszy św. o godz. 11.00
– w czwartek i sobotę – w kościele o godz. 17.00

w kościele św. pw. Bartłomieja:
– w środę, czwartek, piątek i niedzielę o godz. 18.00.
Na wioskach, przy krzyżach, wierni gromadzą się ze śpiewem litanii codziennie o godz. 18.00.

6. W piątek – 3 Maja przeżywamy Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek mszy św. w tym dniu jest niedzielny . O godz.. 9.30 – dzieci klas IV przeżywają I rocznice I Komunii św. a na Mszy św. o godz. 11.00 modlimy się w int. Ojczyzny.

7. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W sobotę przed południem odwiedziny chorych z posługą sakramentów św. Okazja do spowiedzi – pół godz. przed Mszą św. oraz w czwartek w trakcie każdej Mszy św. w piątek. Pierwszo sobotnie modlitwy do Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 16.15 w kościele parafialnym.

8. Spotkanie młodzieży, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania we wtorek o godz. 18.00 w kościele św. Bartłomieja. Obecność obowiązkowa.

9. Za troskę o świątynię dziękujemy mieszkańcom…. Do przygotowania kościoła parafialnego w sobotę prosimy mieszkańców ul. Winiary 14 A i B a kościoła św. Bartłomieja ul. Rynek 8 ABC. Kościół parafialny we wtorek na uroczystość pierwszokomunijną przygotowują rodzice dzieci przystępujących do I Komunii św. Jutro o godz. 10.00 prosimy kilku panów mogących pomóc w rozebraniu Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

10. Tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” są do nabycia pod chórem.

11. Msze św. w tygodniu:

12. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do siebie Grażynę Pachała i Genowefę Bębas. Dobry Jezu…