Ogłoszenia Parafialne na IV Niedzielę Wielkanocną

Nowogród Bobrz. 12.05.2019 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania. W ramach mszy świętych i prywatnych modlitw będziemy prosić Pana Żniwa, by nie zabrakło robotników na Jego polu, jakim jest Kościół i cały świat. Przez cały tydzień Margaretki zapraszają pół godz. przed Mszą św. wieczorną do kościoła św. Bartłomieja na modlitwę różańcową w int. powołań.

2. W czwartek – 16.05. – grupa młodzieży z naszej parafii oraz młodzież z parafii Drągowina po dwuletnim przygotowaniu przyjmie sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Sakrament Bierzmowania udzielany będzie w czasie mszy św. o godz. 17.00 w kościele św. Bartłomieja. W środę – 15.05 – o godz. 16.00 w kościele św. Bartłomieja spowiedź wszystkich kandydatów, świadków oraz członków rodziny. Wszystkich Parafian prosimy o modlitwę w int. młodzieży, by sakrament Ducha św. owocował w nich wiarą i dojrzałością chrześcijańską.

3. Ponawiamy prośbę o pomoc w przygotowaniu obiadów dla księży. Potrzebna jest pani lub pan, którzy odpłatnie mogliby przygotować posiłek na plebanii. Może być jedna osoba, przygotowująca posiłek codziennie albo kilka osób podzielonych na wybrane dni. Prosimy o kontakt w tej sprawie z księdzem proboszczem.

4. Polecamy prasę katolicką: Niedziela i Gość Niedzielny są do nabycia pod chórem. Tam też są do wzięcia koperty przeznaczone na ofiarę na pomoc w utrzymaniuSeminarium Duchownego w Paradyżu. Za dotychczas złożone ofiary na ten cel w imieniu wspólnoty seminaryjnej serdecznie dziękujemy.

5. Za troskę o świątynię dziękujemy …… Na sobotę do kościoła parafialnego prosimy mieszkańców ul. Winiary 13. Kościół św. Bartłomieja przygotowują mieszkańcy ul. Spokojnej, Reja i Wiejskiej.

7. Ostatnio przez sakrament Chrztu św. nowymi członkami Kościoła zostali: Maksym Frąckowiak, Tymon Tracz, Konrad Kowalski i Aleksander Luptowicz. Te dzieci oraz ich rodziców i chrzestnych polećmy opiece Matki Bożej: Zdrowaś Maryjo….