Ogłoszenia Parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu

Nowogród Bobrzański 22. 03. 2020r.

1. Przeżywając Wielki Post zapraszamy do udziału w pasyjnych nabożeństwach:
– w piątek – Droga Krzyżowa: o godz. 17.00 w kościele parafialnym
o godz. 17.30 w kościele św. Bartłomieja
w niedzielę – Gorzkie Żale – w kościele św. Bartłomieja o godz. 18.00
2. Codziennie o godz. 20.30 w naszych domach prosimy o wspólną rodzinną modlitwę różańcową błagalną o ustanie obecnej epidemii , za wszystkich chorych oraz za lekarzy, pielęgniarki i wszystkich, którzy w różnej formie się poświęcają w tym trudnym czasie dla nas.
3. W środę przeżywamy Uroczystość Zwiastowania NMP. Msze św. w obu kościołach o godz. 17.00 i 18.00. Na Mszy o godz. 17.00 w kościele parafialnym będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Deklarację o podjęciu Adopcji można wziąć ze stolika pod chórem. W domu ją wypełniamy i przynosimy na mszę św. w środę do kościoła.
4. Planowane na sobotę spotkanie formacyjne z rodzicami przed I Komunią świętą nie odbędzie się. Natomiast do spotkania w sobotę o 17.00 zapraszamy przedstawicieli rodziców.
5. Po mszy św. można nabyć świecę wielkanocną. Zakup tej świecy jest naszą pomocą rodzinom objętym opieką naszej diecezji z Aleppo w Syrii . Świece te należy zabrać ze sobą w Wielką Sobotę na liturgię wieczorną a także zapalamy w naszych rodzinach na wielkanocnym stole. Przy nabywaniu świecy wielkanocnej Caritas prosi o ofiarę 15 zł. Świece można nabywać po każdej Mszy św. biorąc z koszyczka, który jest pod chórem.

6. Pod chórem można nabyć prasę katolicką : Niedziela oraz miesięcznik dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Tam też znajduje się skarbonka, do której prosimy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Na stoliku pod chórem są koszyczki, do których przy wyjściu z kościoła składamy ofiarę „ na tacę”.

7. Za troskę o świątynię dziękujemy mieszkaniom… Do zatroskania o kościół parafialny w tym tygodniu prosimy mieszkańców Krzywej i Łagody, a o kościół św. Bartłomieja ul. Zamkowa 1 A i B. Prosimy pamiętać o odkażeniu płynem odkażającym zewnętrznej części konfesjonałów, pulpitów przed ławkami i klamek od drzwi wejściowych i wewnętrznych. Płyn odkażający jest dostępny w zakrystii. Czynności te trzeba wykonać koniecznie w rękawiczkach ochronnych!