Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Palmową Nowogród Bobrzański 14.04.2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Palmową
Nowogród Bobrzański 14.04.2019 r.

1. Najbliższy Wielki Wtorek będzie dniem wielkanocnej spowiedzi dla wszystkich Parafian. Zaproszeni kapłani spowiednicy będą posługiwać sakramentem Bożego Miłosierdzia w obu kościołach nowogrodzkich w godz. 16.00 – 18.15. W Klępinie spowiedź będzie w tym dniu w godz. 16.00 – 16.40. Nie będzie udzielana Komunia św. poza mszą św. Msze św. w tym dniu w obu nowogrodzkich kościołach o godz. 18.00. Bardzo prosimy wszystkich o skorzystanie ze spowiedzi we wtorek ponieważ do świąt w naszej parafii oraz w dekanacie nie będzie już możliwości skorzystania z sakramentu pojednania.

2. Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień w Kościele, od najbliższego czwartku będziemy przeżywać Święte Triduum Paschalne, i tak:

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej:
– w kościele parafialnym – godz. 17.00
– w kościele św. Bartłomieja – godz. 18.00
W obu kościołach przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.
Dzień ten, jest patronalnym świętem wszystkich kapłanów. Będziemy w tym dniu modlić się za wszystkich kapłanów jak również o powołania kapłańskie z naszej Wspólnoty. W czasie Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w kościele parafialnym o godz. 17.00 dzieci klas trzecich odnowią przyrzeczenia Chrztu św. przed przyjęciem pierwszych sakramentów.

Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. Adoracja w ciemnicy w tym dniu w kościele parafialnym od godz. 15.30, w kościele św. Bartłomieja od godz. 15.00 i będzie trwała do Liturgii Męki Pańskiej. Nie odprawia się w tym dniu Mszy św. Gromadzimy się w tym dniu w kościele na Liturgii Męki Pańskiej:
– w kościele w Klępinie o godz. 17.00
– w kościele św. Bartłomieja o godz. 18.00
– w kościele parafialnym – godz. 19.00

Adoracja przy Bożym Grobie w obu kościołach do godz. 22.00. W Klępinie – do godz. 21.30. Zapraszamy serdecznie członków OSP do tradycyjnej warty przy Grobie Pańskim.

Wielka Sobota – w tym dniu Kościół trwa przy Grobie Pańskim rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa Pana. Adoracja Pana Jezusa w Grobie – w kościele parafialnym od godz. 12.30, w kościele św. Bartłomieja od godz. 13.00 i trwać będzie do Liturgii Wigilii Wielkanocnej. W Klępinie od 10.15 do godz. 17.30.

Liturgia Wigilii Wielkanocnej będzie odprawiona:
• w kościele św. Bartłomieja o godz. 18.00
• oraz w kościele parafialnym o godz. 20.00. W kościele parafialnym Liturgię Wielkiej Soboty zakończymy procesją i Mszą św. rezurekcyjną, rozpoczynając tym samym świętowanie Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Na liturgię W. Soboty przynosimy zakupioną od Caritas świecę wielkanocną!

3. W Wielką Sobotę – tradycyjne poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny:

• w kościele parafialnym – godz. 10.30, 12.30
• w kościele św. Bartłomieja – godz. 11.00 i 13.00

Święcenie pokarmów na wioskach odbędzie się wg nast. porządku:

godz. 8.30 – Łagoda
godz. 9.00 – Podgórzyce
godz. 9.15 – Turów
godz. 9.30 – ul. Bogaczowska
godz. 10.00 – Klępina / przy krzyżu /
• godz. 10.15 – Klępina / kościół, wystawienie NS /
• godz. 10.45 – Dobroszów Wielki
• godz. 11.15 – Dobroszów Mały
• godz. 11.30 – Cieszów
• godz. 11.45 – Krzywa
• godz. 12.00 – Zakład Karny

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – dzień zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem. Jest to największe święto chrześcijańskie.

Uroczysta Msza św. z procesją rezurekcyjną będzie odprawiona:
• w kościele św. Bartłomieja o godz. 6.00

Bardzo prosimy, by poszczególne grupy: Ochotnicza Straż Pożarna, Różańcowe, Apostolat Maryjny i grupy liturgiczne zajęły się przygotowaniem, uformowaniem i poprowadzeniem procesji rezurekcyjnej. Wszyscy dołóżmy jak najwięcej starań, tak, by nasza cześć do Chrystusa Zmartwychwstałego stanowiła piękne świadectwo naszej wiary. Pozostałe Msze św. będą odprawione:

• w kościele parafialnym – godz. – 10.00 i 12.30
• w kościele św. Bartłomieja – godz. 11.00 i 18.00
• w Klępinie – godz. 9.00
• w Zakładzie Karnym – godz. 15.00 i 16.00

Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 8.00 w kościele parafialnym oraz o godz. 9.30 w kościele św. Bartłomieja.

4. W II dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie Sakrament Chrztu św.

5. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece Caritas na stół wielkanocny będą cegiełką pomocy dla cierpiących rodzin z Aleppo w Syrii oraz pomocy osobom starszym i chorym. Przy nabywaniu świecy składamy na ten cel 15 zł.

6. Za przygotowanie świątyni dziękujemy … W tym tygodniu zapraszamy:
– do kościoła parafialnego: w środę: mieszkańców Cieszowa
– w sobotę mieszkańców Krzywej i Łagody – po poświęceniu pokarmów o g. 10.30

• do kościoła św. Bartłomieja: w środę: mieszkańców ul. Zamkowa 1c i 3 a
• w sobotę: mieszkańców ul. Zamkowa 3b i 3 c – po poświęceniu pokarmów o g.11.00
Trzeba generalnie posprzątać świątynie nie tylko wewnątrz, balkony, zaplecza – ale także otoczenie kościoła, udekorować krzyże misyjne, grotę Matki Bożej przy kościele parafialnym. Te prace trzeba wykonać w środę – początek – godz. 15.00. prosimy zabrać ze sobą potrzebny sprzęt. Po dekoracjach grobu Pańskiego i ciemnicy do wyznaczonej ulicy należy jeszcze posprzątanie świątyni.
Boży Grób i Ciemnica będą ustawiane w Wielki Poniedziałek od godz. 10.00. Bardzo prosimy jak najwięcej panów, którzy mogą pomóc w przygotowaniu Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Rodziny sprzątające kościół w środę i sobotę proszone są o nie kupowanie kwiatów, a pieniądze na dekorację ołtarza proszę przekazać do poniedziałku do księdza proboszcza. Również do księdza proboszcza proszone są o przekazanie ofiar na kwiaty te rodziny, które sprzątały kościół w Wielkim Poście i nie musiały zakupywać kwiatów. Pod chórem znajduje się skarbonka, do której prosimy o ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania obowiązkowo uczestniczy w pracach dekoracji Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Do pomocy w tych pracach pani Rucie Milto prosimy także dorosłych, najlepiej panie, które w tych dniach mogą pomóc. Prace te będą: w kościele św. Bartłomieja w środę o godz. 15.oo, a w kościele parafialnym w czwartek o godz. 10.00

7. W Wielki Piątek o godz. 19.15 / po Liturgii Męki Pańskiej / nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sali przy kościele św. Bartłomieja.

8. Polecamy prasę katolicką. Tygodniki: Niedziela, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny są do nabycia na stoliku pod chórem.

9. Msze św. w tygodniu:

10. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Stanisława Wieczorek i Stanisław Wasylów. Wieczny odpoczynek…