Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Wielkanocną

Nowogród Bobrzański 19.05.2019 r.

1. SŁOWO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PRZED WYBORAMI DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Drodzy Siostry i Bracia, W niedzielę 26 maja br. we wszystkich państwach tworzących Unię Europejską odbędą się wybory do jej Parlamentu. Od wyników tych wyborów będzie zależał nie tylko kształt polityczny, ale także duchowy Unii Europejskiej.
Polska należy do Unii od 2004 roku. Stało się to również dzięki osobistemu zaangażowaniu Ojca Świętego Jana Pawła II, który w członkostwie naszego państwa w tej instytucji dostrzegał nie tylko szansę na rozwój Polski pod względem materialnym i cywilizacyjnym, ale również szansę dla Unii, która będzie mogła czerpać z duchowego skarbca naszej Ojczyzny. W konsekwencji przed Europą otworzy to – jak często głosił to Papież – możliwość oddychania obydwoma płucami, a przez to trwania przy jej chrześcijańskich korzeniach. Jeszcze na kilka lat przed wstąpieniem Polski do Unii, dnia 3 czerwca 1997 roku Jan Paweł II w obecności pięciu prezydentów państw Europy Środkowej i Wschodniej mówił w Gnieźnie: „Bez Chrystusa nie można budować trwałej jedności. Nie można tego robić, odcinając się od tych korzeni, z których wyrosły narody i kultury Europy i od wielkiego bogactwa minionych wieków. Jakże można liczyć na zbudowanie «wspólnego domu» dla całej Europy, jeśli zabraknie cegieł ludzkich sumień wypalonych w ogniu Ewangelii, połączonych spoiwem solidarnej miłości społecznej, będącej owocem miłości Boga?”
Mając na uwadze to papieskie nauczanie, lepiej możemy zdać sobie sprawę z tego, jak wielka odpowiedzialność na nas spoczywa w obecnym momencie naszej najnowszej historii. Dlatego bardzo zachęcamy Was, Drodzy Siostry i Bracia, do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem. Modląc się do Boga – za wstawiennictwem świętych Patronów Europy i Polski – o dobrą przyszłość Europy, a także o dobrą przyszłość naszej Ojczyzny, z serca Wam błogosławimy w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

2. Z racji wydarzenia, jakim było w miniony czwartek bierzmowanie naszej młodzieży dziękujemy rodzicom młodzieży bierzmowanej za przygotowanie kościoła św. Bartłomieja, jego otoczenia oraz za dar ołtarza w kwocie 7800 zł. przeznaczony na następny etap prac związanych z nagłośnieniem kościoła św. Bartłomieja. Szczegółowy wykaz prac będzie podany po ich wykonaniu. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu młodzieży: Ks. Dominikowi i paniom katechetkom, księżom spowiednikom, scholi Przystań, panom: szafarzowi, organiście i służbie liturgicznej ołtarza. Bóg zapłać za każde dobro!

3.Zapraszamy na spotkanie poświęcone aktualnym problemom małżeństw i rodzin w Polsce. Spotkanie odbędzie się w Sali Parafialnej przy kościele św. Bartłomieja w najbliższą środę – 22 maja o godzinie 19.00. Spotkanie poprowadzi dr hab. Mieczysław Guzewicz, członek Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, doradca Minister Elżbiety Rafalskiej, autor wielu książek poświęconych tematyce rodziny.

4. Instytut Filozoficzno – Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze zaprasza wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoja formację chrześcijańską, biblijną i teologiczną w ramach dziennych studiów magisterskich, a w przyszłości posługiwać jako katecheci szkolni i parafialni na studia magisterskie z teologii. Dla wszystkich wahających się i niedysponujących pełnym czasem istnieje możliwość uczestniczenia w wybranych wykładach, jako wolny słuchacz. Szczegóły na stronie Instytutu i na ulotkach.

5. Dziękujemy tym rodzinom, które zadbały w tym tygodniu o estetykę świątyni. Na sobotę do kościoła parafialnego prosimy mieszkańców ul. Winiary 12 A i B, do kościoła św. Bartłomieja mieszkańców Turowa i Podgórzyc

6. W sobotę Biuro parafialne przed południem nie będzie czynne. Interesantów zapraszamy w tym dniu wieczorem po mszy św. w godz. 18.00 – 19.30.

7. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek po Mszy św.

8. Msza św. w Klępinie w przyszłą niedzielę będzie odprawiona wyjątkowo o godz. 11.00

9. Tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” są do nabycia pod chórem. Tam też są koperty przeznaczone na doroczną ofiarę na rzecz pomocy w utrzymaniu Seminarium w Paradyżu. Za dotychczas złożone ofiary w imieniu Seminarium składamy podziękowanie.