Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Wielkanocną

Nowogród Bobrzański 10.05.2020 r.

1. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka czwartek 14 maja br. będzie dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa na świecie. Prosimy zatem wszystkich Parafian o włączenie się z hojnością serca w to wspólne duchowe dzieło, według własnego rozeznania podejmując w tym dniu modlitewne błaganie, wyrzeczenie i jałmużnę.
Na prośbę Papieża Franciszka do modlitwy w podanej intencji włączą się również – zgodnie z własną tradycją – przedstawiciele różnych religii, aby w ten sposób zjednoczyć całą ludzkość we wspólnym błaganiu o ustanie pandemii i przezwyciężenie jej skutków.

2. W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi tegorocznej I Komunii św. informujemy, iż najbliższym terminem który rezerwujemy na przyjęcie pierwszych sakramentów św. przez dzieci klas III jest 20 września. Termin ten jest jednak uwarunkowany faktem pójścia do szkoły dzieci 1 września br. Jeżeli w tym terminie szkoły nie będą otwarte – termin ten zostanie przesunięty.

3. Dziękujemy tym rodzinom, które zadbały w tym tygodniu o estetykę świątyni…. Na sobotę do kościoła parafialnego prosimy mieszkańców ul. Winiary 16 ABCD, do kościoła św. Bartłomieja mieszkańców Turowa i Podgórzyc. Podziękowanie kierujemy również do pań: Stanisławy Tuńskiej i Jadwigi Noga oraz panom: Bronisławowi Zapotocznemu i Danielowi Niemczykowi za szereg prac wykonanych na rzecz kościoła w minionym czasie. Bóg zapłać!
Wielu z nas ma obecnie więcej wolnego czasu, stąd serdecznie prosimy o możliwość poświecenia go dla Kościoła. Niektórzy nie mogąc uczestniczyć bezpośrednio we mszy św. w kościele, tym samym także nie mogąc też składać ofiar na utrzymanie kościoła – może zrobić szereg prac porządkowych czy gospodarczych, które będą naszym udziałem w życiu Kościoła w tym trudnym czasie. Serdecznie zapraszamy!

4. Tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, są do nabycia pod chórem. Tam też są koperty przeznaczone na doroczną ofiarę na rzecz pomocy w utrzymaniu Seminarium w Paradyżu. Za dotychczas złożone ofiary w imieniu Seminarium składamy podziękowanie.