Ogłoszenia Parafialne na VII Niedzielę Zwykłą

Nowogród Bobrzański 23.02.2020 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy doroczny Tydzień Trzeźwości. Ma to być czas, w którym szczególnie modlitwą, ale i czynem będziemy pomagać rodzinom i poszczególnym osobom dotkniętym nieszczęściem alkoholizmu.

2. W najbliższą środę, zwaną Środą Popielcową, rozpoczynamy okres Czterdziestodniowego Postu. Będzie to czas pokutnego i modlitewnego przygotowania się na największe święto chrześcijańskie – Zmartwychwstanie Pańskie. W tym okresie podejmujemy dobrowolne umartwienia na znak naszej łączności z Męką i Śmiercią Chrystusa Pana. Czas ten jest okresem rozpamiętywania tajemnicy zbawienia dokonanej przez Zbawiciela na krzyżu. Realizować się to będzie przez uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, w wielkopostnych rekolekcjach oraz w sposób szczególny w pojednaniu z Bogiem i bliźnimi przez wielkanocną spowiedź. W Wielkim Poście, który będzie trwał 40 dni, zakazane są wszelkie zabawy taneczne. W Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli ograniczamy posiłki co do ilości i co do jakości.

W Środę Popielcową Msze święte połączone z obrzędem posypania głów popiołem w całej Parafii będą odprawione według następującego porządku:

– w kościele parafialnym – o godz. 17.00
– w kościele św. Bartłomieja – o godz. 11.00 i 18.00
– w kościele w Klępinie – o godz. 16.30

Środa Popielcowa, jak co roku, jest zarazem dniem solidarności z kapłanami seniorami. Taca w tym dniu przeznaczona jest jak co roku na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
W okresie Wielkiego Postu tradycyjnie będziemy uczestniczyć w nabożeństwach wielkopostnych:

Gorzkie Żale –
– w kościele parafialnym – sobota godz. 17.00
– w kościele św. Bartłomieja – niedziela godz. 18.00
– w kościele w Klępinie – 15 minut przed mszą św. niedzielną

Droga Krzyżowa – w każdy piątek:
 dla dzieci – w kościele parafialnym – godz. 16.30
 dla młodzieży w oraz ogółu wiernych –– w kościele św. Bartłomieja o g. 17.30
 dla wszystkich – w kościele parafialnym – godz. 17.00

3. Również w tym roku również jako pomoc w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu zachęcamy do wzięcia udziału w tzw. Zdrapce Wielkopostnej. Zdrapka to indywidualne 40-dniowe rekolekcje dla każdego w trakcie trwania Wielkiego Postu .
Jest to 40 ćwiczeń dla ducha i ciała przeznaczonych dla dzieci i dorosłych na każdy dzień Wielkiego Postu. Zdrapujemy codziennie jedno pole na którym jest zadanie związane z trzema filarami Wielkiego Postu – postem, jałmużną i modlitwą. Zaczynamy od Środy popielcowej a kończymy w Święta Wielkanocne. Celem nadrzędnym zdrapki jest odkrycie przez uczestników bliskości Boga, który kocha nas oraz odpowiedzi na jego miłość. Zdrapkę można nabyć po Mszy św. w Środę Popielcową w
cenie 3 zł. a zebrane pieniądze są przeznaczone na charytatywną działalność Caritas i koszty zakupu Zdrapki.

4.W miniony piątek – po latach przerwy – mogliśmy usłyszeć ponowne głos dzwonu na parafialnym kościele. Zespół prac związanych z kompleksową naprawą konstrukcji, zawieszenia, umocowania i całkowicie nowym elektronicznym napędem dzwonów wykonała specjalistyczna firma z Krotoszyna. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację tego dzieła – wszystkim ofiarodawcom oraz panom: Ireneuszowi Kuśnierzowi i Szymonowi Wagnerowi – nadzorującym całość tych prac. Koszt całości prac z tym związanych wyniósł 12.000 zł. Do dnia wczorajszego wszystkich ofiar zebrano 10 790 zł. pozostało jeszcze do sfinansowania tego dzieła 1210 zł. Tych wszystkich, którzy nie składali dotychczas żadnych ofiar na te dzieło, czy na remont dzwonów przy kościele św. Bartłomieja prosimy o dobrowolną ofiarę na ten cel. Można ją składać w kopercie na tacę bądź na parafialne konto w Banku Spółdzielczym z zaznaczeniem w tytule: „Na dzwony „.

5.W związku z rezygnacją z pracy panów organistów prosimy o pomoc w wyszukaniu osoby mogącej pomóc na organach w oprawie liturgii mszy św. niedzielnej i świątecznej. Także prosimy o zgłoszenie się do księdza proboszcza osób – młodzieży lub dorosłych – mogących podjąć naukę na organach w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Zielonej Górze. Koszta tego studium oraz dojazdów pokryje w całości Parafia.

6.W sobotę odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Rozpoczęcie spotkania Mszą św. niedzielną o godz. 17.00 w kościele parafialnym.

7.We wtorek w kościele NSPJ w Żarach o godz. 19.00 odbędzie się koncert ewangelizacyjny prowadzony przez ks. Jakuba Bartczaka – duszpasterza i rapera z Wrocławia. Na koncert obędzie można pojechać autokarem, który o 17.50 będzie podstawiony na przystanku w Nowogrodzie Górnym, a następnie w Nowogrodzie Dolnym – koszt 5 zł. Zapisy dzisiaj po Mszach świętych, a najpóźniej w poniedziałek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

8.Dziękujemy za zatroskanie o świątynię …. Na najbliższą sobotę prosimy:
– w kościele parafialnym mieszkańców ul. Drzewnej i Spacerowej
– w kościele św. Bartłomieja mieszkańców ul. 9 Maja 13 A i B
Przypominamy, iż w okresie Wielkiego Postu nie dekorujemy ołtarzy kwiatami!
W okresie Wielkiego Postu prosimy o składanie dobrowolnych ofiar na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary składamy do skarbonek pod chórem.

9. Polecamy prasę katolicką – Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny – są do nabycia pod chórem.

10.Msze św. w tygodniu: