Ogłoszenia Parafialne na XII Niedzielę zwykłą

Nowogród Bobrzański, 24.06.2018 r.

1. Rozpoczęły się wakacje. Czas wakacji nie zwalnia nas z zachowywania prawa Bożego i ludzkiego. Będąc na wakacjach pamiętajmy także o godnym zachowaniu i właściwym stroju w miejscach kultu. Przypominamy, że nie ma wakacji od Pana Boga stąd również w tym czasie obowiązuje nas uczestnictwo w każdą niedzielę Mszy św.
Również zachowanie przepisów drogowych o ograniczeniu prędkości, obowiązuje nas w sumieniu. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 będziemy modlić się o szczęśliwą podróż dla wszystkich udających się na wakacje samochodami oraz różnymi środkami komunikacji, jak również wszystkich zawodowo kierujących pojazdami. Po Mszy św. na parkingu przed kościołem odbędzie się błogosławieństwo kierowców oraz poświęcenie samochodów i wszelkich pojazdów mechanicznych. Przy poświęceniu zbierana będzie ofiara przeznaczona na zakup środka transportu dla misjonarzy.

2. W piątek przezywamy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Eucharystię do kościoła św. Bartłomieja o godz. 18.oo.

3. W lipcu i sierpniu mszy św. niedzielnej w Klępinie nie będzie. Zapraszamy mieszkańców Klepiny w tym okresie na Eucharystię do Nowogrodu. W okresie wakacji w tygodniu w Nowogrodzie będzie odprawiana jedna msza św. We wtorki i czwartki w kościele parafialnym. W poniedziałki, środy i piątki w kościele św. Bartłomieja. Biuro parafialne czynne będzie jak w ciągu roku, czyli w środy w godz. 16.30 – 17.30 oraz w soboty w godz. 9.30 – 11.00.

4. 7 lipca wyrusza XV Piesza Pielgrzymka z Żar do Rokitna. Informacje o zapisach i uczestnictwie są na plakatach przed kościołem

5. Za przygotowanie świątyni dziękujemy….. Do zatroskania o kościół parafialny
w tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Pocztowej 17, o kościół św. Bartłomieja: ul. Botanicznej, Krótkiej, Ogrodowej i Porzeczkowej

6. Polecamy prasę katolicką. Tygodniki: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznik dla dzieci : Mały Gość Niedzielny są do nabycia pod chórem.

8. W minionym tygodniu odszedł do Pana Stanisław Najwer. Pogrzeb odbędzie się we wtorek. Rozpoczęcie Mszą św. pogrzebową o godz. 12.00 na cmentarzu w Nowogrodzie Górnym. Wieczny odpoczynek…