Ogłoszenia Parafialne na XIII Niedzielę Zwykłą

Nowogród Bobrzański 28.06.2020 r.

1. Jutro przezywamy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Eucharystię do kościoła św. Bartłomieja o godz. 18.00. Powstała inicjatywa modlitewna modlitwy o świętość kapłanów, którym św. Piotr i Paweł patronują. Zaproszenie na tę modlitwę jutro przed mszą św. kierujemy także do tych , którzy mają pragnienie modlić się za ks. Pawła Kucharskiego, któremu św. Paweł patronuje.

2. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek i piątek pół godz. przed Mszą św. W czwartek o godz. 17.15 w kościele parafialnym Margaretki zapraszają na modlitwy w int. kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek Msza św. do NSPJ o godz. 18.00 w kościele św. Bartłomieja. W miesiącach lipcu i sierpniu pierwszo-piątkowych odwiedzin chorych po domach jeszcze nie będzie. W nagłych wypadkach można wzywać kapłana o każdej porze. W sobotę modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.15 w kościele parafialnym.

3. W okresie wakacji w tygodniu w Nowogrodzie będzie odprawiana jedna msza św. We wtorki i czwartki w kościele parafialnym. W poniedziałki, środy i piątki w kościele św. Bartłomieja. Biuro parafialne czynne będzie jak w ciągu roku, czyli w środy w godz. 16.30 – 17.30 oraz w soboty w godz. 9.30 – 11.00.

4. W miniony piątek w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Lubsku rozpoczęło się przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla osób dorosłych. Osoby, które ukończyły 21 rok życia a dotychczas takiego sakramentu nie przyjęły mogą jeszcze włączyć się w to przygotowanie zgłaszając się telefonicznie bądź mailowo w tej Parafii. Bierzmowanie planowane jest w katedrze w Gorzowie 07.09.2020r.

5. W związku z uwagami nadesłanymi przez Państwową Inspekcję Sanitarną przypominamy, że w kościołach nadal obowiązuje wiernych nakaz zakrywania ust i nosa. Można to czynić przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy lub kasku ochronnego. Osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogą nosić maseczki powinny zachowywać dystans społeczny.

6. Za troskę o świątynię dziękujemy mieszkańcom ulicy… Na następną niedzielę do kościoła parafialnego prosimy mieszkańców ul. Pocztowa 17, kościół św. Bartłomieja przygotowują mieszkańcy ul. Działkowa, Wodna i Witosa 2,4,8.

7. Na wakacyjną lekturę polecamy prasę katolicką. Pod chórem są do nabycia katolickie tygodniki: NIEDZIELA i Gość Niedzielny oraz miesięcznik dla dzieci: Mały Gość Niedzielny

8. Msze św. w tygodniu:….
Dzieciom, młodzieży oraz udającym się na urlopy i wszystkim odpoczywającym w naszej wspólnocie, życzymy dużo słońca, pięknej pogody, dobrego wypoczynku i radosnych, przeżywanych z Panem Bogiem wakacji.