Ogłoszenia Parafialne na XIII Niedzielę Zwykłą

Nowogród Bobrzański 29.06.2014

1. Rozpoczęły się wakacje. Czas wakacji nie zwalnia nas z zachowywania prawa Bożego i ludzkiego. Będąc na wakacjach pamiętajmy także o godnym zachowaniu i właściwym stroju w miejscach kultu. Przypominamy, że nie ma wakacji od Pana Boga stąd również w tym czasie obowiązuje nas uczestnictwo w każdą niedzielę Mszy św.
Również zachowanie przepisów drogowych o ograniczeniu prędkości, obowiązuje nas w sumieniu. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 będziemy modlić się o szczęśliwą podróż dla wszystkich udających się na wakacje samochodami oraz różnymi środkami komunikacji, jak również wszystkich zawodowo kierujących pojazdami. Po Mszy św. na parkingu przed kościołem odbędzie się błogosławieństwo kierowców oraz poświęcenie samochodów i wszelkich pojazdów mechanicznych. Przy poświęceniu zbierana będzie ofiara przeznaczona na zakup środka transportu dla misjonarzy.

2. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i I sobotę miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek w kościele parafialnym oraz w piątek w kościele św. Bartłomieja pół godz. przed Mszą św. W sobotę – modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 17.15 w kościele parafialnym.
W miesiącach lipcu i sierpniu pierwszo-piątkowych odwiedzin chorych po domach nie będzie. W nagłych wypadkach można wzywać kapłana o każdej porze.

3. Przypominamy, iż w okresie wakacyjnym msze św. w dni powszednie odprawiane są:
w poniedziałki, środy i piątki w kościele św. Bartłomieja o godz. 18.00
we wtorki, czwartki w kościele parafialnym o godz. 18.00

Biuro parafialne w okresie wakacyjnym jest czynne:
w poniedziałek – w godz. 16.30 – 17.30 oraz w sobotę – w godz.: 9.30 – 11.00

4. W środę wyrusza z Otynia doroczna Diecezjalna Piesza Pielgrzymka Rolników na Jasną Górę a 7 lipca Piesza Pielgrzymka z Żar do Sanktuarium Matki Boskiej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Za miesiąc do Jasnogórskiej Pani wyrusza Piesza Pielgrzymka Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej. Informacje o zgłoszeniach i warunkach uczestnictwa w tych pielgrzymkach są na plakatach przed kościołem.

5. Za troskę o świątynię dziękujemy mieszkańcom ulicy… Na następną niedzielę do kościoła parafialnego prosimy mieszkańców: ul. Kochanowskiego, kościół św. Bartłomieja przygotowują mieszkańcy ul. Bogaczowskiej

8.Na wakacyjną lekturę polecamy prasę katolicką. Pod chórem są do nabycia katolickie tygodniki: NIEDZIELA i Gość Niedzielny oraz miesięcznik dla dzieci: Mały Gość Niedzielny

9. Msze św. w tygodniu:….

10. W minionym tygodniu odszedł do Pana: Antoni Janowski. Dobry Jezu…

Dzieciom, młodzieży oraz udającym się na urlopy i wszystkim odpoczywającym w naszej wspólnocie, życzymy dużo słońca, pięknej pogody, dobrego wypoczynku i radosnych, przeżywanych z Panem Bogiem wakacji.