Ogłoszenia Parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia Parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą
Nowogród Bobrzański 13.08.2017 r.

We wtorek 15 sierpnia przeżywać będziemy parafialną uroczystość odpustową ku czci naszej Patronki Matki Bożej Wniebowziętej. Od tygodnia trwamy na Nowennie przed uroczystością Wniebowzięcia NMP.
Msze św. w parafii w Uroczystość Wniebowzięcia będą odprawione:

Kościół parafialny 12.30 / odpustowa/
Kościół św. Bartłomieja 9.30 i 11.00

Dzieci sypiące kwiatki, dzieci niosące różaniec i wszystkie chętne do tych funkcji mają swoją próbę w poniedziałek o godz. 17.15 przy kościele parafialnym. Ministranci i lektorzy wszyscy – mają zbiórkę w poniedziałek o godz. 17.15 w sali przy kościele parafialnym. Apostolat Maryjny, Róże Różańcowe, Caritas, schola, Krąg Biblijny, Margaretki podejmują zadania przed odpustem ustalone w sobotę na spotkaniu. Pod chórem jest skarbonka, do której prosimy o składanie ofiar na koszta organizacji uroczystości odpustowych.
Przed każdą Mszą św. w uroczystość Wniebowzięcia wolontariusze Parafialnej Caritas będą rozprowadzali bukiety ziół i kwiatów do poświęcenia. Dochód przeznaczony jest na działalność charytatywną Caritas.

Święto Parafii będziemy również przeżywać na IV Parafialnym Festynie Rodzinnym, który będzie miał miejsce po południu 15 sierpnia od godz. 15.30 na placu przy kościele parafialnym. Na festynie czeka nas wiele atrakcji i będzie dużo radości serdecznie więc zapraszamy również na tę cześć, która jako integralna część odpustu, będzie także wyrazem naszej radości i wdzięczności dla Matki Bożej Wniebowziętej naszej Patronki. Szczegółowy program festynu jest na plakatach przy kościołach i na mieście. Pragniemy przypomnieć o organizowanej również w tym roku w ramach festynu Parafiadzie, która będzie turniejem parafian skupionych przy 3 naszych kościołach. Zachęcamy do aktywnego udziału w konkurencjach zespołowych, jak również do radosnego rodzinnego świętowania w formie naszej parafialnej zabawy jaką będzie festyn.
W tym roku dochód z części gastronomicznej festynu będzie przeznaczony będzie na koszta remontu kościoła w Klępinie. Chętni pragnący pomóc w organizacji festynu, liczymy szczególnie na młodzież, proszeni są o zgłaszanie się do pana Romana Mączkowskiego, prezesa stowarzyszenia FIBER, które jest współorganizatorem festynu.
Już dzisiaj dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to dzieło, szczególnie sponsorom i ofiarodawcom, o czym szczegółowo powiemy po uroczystości patronalnej

W zakrystii po Mszy św. można nabyć cegiełki, które są wsparciem na remont zniszczonej po pożarze katedry gorzowskiej. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka do puszek na KUL oraz katolickie uczelnie w diecezji .

Za przygotowanie świątyni dziękujemy… Do posprzątania kościoła parafialnego i przygotowania terenu wokół świątyni na odpust w poniedziałek prosimy mieszkańców ul. Winiary 14 ABCD. Jutro trzeba posprzątać i udekorować otoczenie kościoła, wykosić trawę, wywiesić flagi oraz przygotować Grotę Matki Bożej. Kwiatów prosimy nie kupować, a pieniądze zebrane przekazać dla pani Ruty Milto, która kwiaty zakupi i udekoruje nimi ołtarz. Do przygotowania kościoła św. Bartłomieja w poniedziałek prosimy mieszkańców ul. Witosa 6.
Na sobotę do przygotowania świątyń prosimy: kościół parafialny mieszkańców ul. Winiary 13, kościół św. Bartłomieja 9 Maja 1 24, Wąska Polna i Majowa

Polecamy prasę katolicką. Niedziela, Gość Niedzielny i Dobre Nowiny są do nabycia pod chórem.

Msze św. w tygodniu:

Wczoraj i dzisiaj przez sakrament Chrztu św. do wspólnoty Kościoła zostały przyjęte: Dominik Zarzycki, Gabriel Cholet, Krzysztof Chocianowski, Natan Gurling i Filip Pełechaty. Te dzieci oraz ich rodziców i chrzestnych polećmy opiece naszej Patronki: Zdrowaś Maryjo…
W minionym tygodniu w ramach pogrzebu pożegnaliśmy Marcina Solarza. Wieczny odpoczynek…