Ogłoszenia Parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą Nowogród Bobrzański 09.08.2020 r.

Ogłoszenia Parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą
Nowogród Bobrzański 09.08.2020 r.

1. W sobotę – 15 sierpnia przeżywamy patronalną uroczystość ku czci naszej Patronki Matki Bożej Wniebowziętej. Msze św. w parafii w Uroczystość Wniebowzięcia będą odprawione:
Kościół parafialny – suma odpustowa o godz. 12.30
Kościół św. Bartłomieja – 09.30 i 11.00

Wszystkich Parafian zapraszamy na uroczystą Eucharystię do kościoła parafialnego o godz. 12.30 z możliwością uzyskania odpustu zupełnego oraz odbędzie się poświęcenie ziół i kwiatów. Po mszy procesja eucharystyczna. W czasie Mszy św. odpustowej będzie okazja do spowiedzi. Dzieci sypiące kwiatki mają swoją próbę w piątek o godz. 17.00 przy kościele parafialnym. Ochotniczą Straż Pożarną prosimy o udział w procesji oraz o zgłoszenie swojej gotowości dziś po Mszy Świętej w zakrystii.

2. Pod chórem są do nabycia książki religijne jako dobra lektura na wakacje lub np. drobny upominek osobie bliskiej którą odwiedzamy z ok. imienin, urodzin zamiast kwiatka. Biorąc dowolną książkę składamy dobrowolną ofiarę do skarbonki, do której składamy należność za gazety.

3. Za przygotowanie świątyni dziękujemy… Do posprzątania kościoła parafialnego prosimy mieszkańców ul. Tama Kolejowa, Łąkowa, Gajowa i św. Mikołaja oraz Osiedle Zatorze. Sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła w piątek o godz. 17.00. Prosimy wyznaczonych mieszkańców o wykoszenie trawy i obcięcie żywopłotów /te prace można zrobić prędzej, niekoniecznie w piątek/ oraz o wystawienie flag wokół kościoła. Rodziny z tych ulic zbierają się na kwiaty i poproszą p. Kuśmierz lub p. Kopczyńską o ułożenie kwiatów na odpust.
Do przygotowania kościoła św. Bartłomieja w piątek prosimy mieszkańców ul. 9 Maja 5 CDE

4. Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL oraz katolickie uczelnie w diecezji.

5. Polecamy prasę katolicką. Niedziela, Gość Niedzielny są do nabycia pod chórem.

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie: Łucję Sawicz i Michała Senyka. Pogrzeb św. Łucji odbędzie się w poniedziałek Mszą św. o godz. 11.00 w Nowogrodzie Górnym. Pogrzeb śp. Michała odbędzie się także w poniedziałek Mszą św. o godz. 13.00 w Nowogrodzie Górnym. Wieczny odpoczynek..