Ogłoszenia Parafialne na XV Niedzielę Zwykłą

Nowogród Bobrzański 15.07.2018 r.

1. Dziękujemy za przygotowanie świątyni mieszkańcom… Do sprzątania kościoła parafialnego w tym tygodniu zapraszamy mieszkańców ul. Kochanowskiego a do kościoła św. Bartłomieja ul. Słonecznej

2. Na wakacyjną lekturę polecamy prasę katolicką. Niedziela i Gość Niedzielny
są do nabycia pod chorem. Tam też dwumiesięcznik; Królowa Różańca św. – 4 zł.

4. Piłkarska reprezentacja Chorwacji cieszy się, że zagra dzisiaj o puchar Mistrzostw Świata. „Mistrzem” sukcesu i zwycięstwa przed kilku dniami nad reprezentacją Anglii jest trener chorwackiej kadry narodowej Zlatko Dalić, który pracuje z zawodnikami od października ub.r. i jest „odkryciem Mundialu”. Dalić jest głęboko wierzącym katolikiem i codziennie odmawia różaniec, również podczas kończących się już Piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji. Mówi także otwarcie, że wszystko co zawdzięcza w życiu zawdzięcza Eucharystii, jak twierdzi, ona „trzyma go w pionie”, w każda niedzielę z całą rodziną uczestniczy w niedzielnej Mszy św.
W rozmowie z radiem chorwackim Dalić powiedział, że także podczas meczów, które rozgrywa reprezentacja Chorwacji, nie wypuszcza z ręki różańca. Jest przekonany, że sukcesy zawdzięcza w znacznej mierze swojej głębokiej wierze. “Wszystko, co osiągnąłem w życiu i swojej karierze zawodowej, zawdzięczam swojej wierze. Jestem za to wdzięczny Panu”, stwierdził chorwacki trener i dodał, że „kiedy człowiek traci nadzieję, musi zaufać miłosiernemu Bogu i swojej wierze”.

5. W minionym tygodniu odeszła do Pana: Krystyna Kuśmierek. Wieczny odpoczynek…

Będącym na urlopach oraz odpoczywającym w naszej Wspólnocie, życzymy
pięknej pogody, dobrego wypoczynku a wszystkim pełnego łask Bożych tygodnia.