Ogłoszenia Parafialne na XVII Niedzielę zwykłą

Nowogród Bobrzański 30.07.2017 r.

Zbliża się sierpień miesiąc abstynencji. Przez pamięć o wielkich dziełach, które Bóg dokonał w naszym Narodzie w tym miesiącu, a także odpowiadając na apel Kościoła, powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych; nie częstujmy też nimi innych. Zachęcamy też do osobistej modlitwy w int. trzeźwości całej naszej Parafii i Narodu.

W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek Margaretki zapraszają na modlitwy w int kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych do kościoła parafialnego o godz. 17.15. W piątek Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w kościele św. Bartłomieja o godz. 18.00. W sobotę czciciele Matki Bożej zapraszają na modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.15 do kościoła parafialnego. Okazja do spowiedzi pół godz. przed Mszą św. w każdy z tych dni. Nie będzie w tym miesiącu odwiedzin chorych po domach.

W zakrystii po Mszy św. oraz w kancelarii parafialnej są do nabycia cegiełki jako pomoc w odbudowie zniszczonej przez pożar katedry w Gorzowie.

15 sierpnia przeżywać będziemy patronalną uroczystość odpust ku czci Patronki – Matki Bożej Wniebowziętej. Wszystkich, którzy mogą w jakikolwiek sposób pomóc w organizacji oraz włączyć się do liturgii tej uroczystości bardzo prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Pod chórem znajduje się skarbonka, do której prosimy o składanie dobrowolnych ofiar na koszta związane z uroczystościami odpustowymi.

Za przygotowanie świątyni dziękujemy mieszkańcom…. Do sprzątania kościoła parafialnego w tym tygodniu prosimy mieszkańców Dobroszowa Wielkiego i Popowic, do kościoła św. Bartłomieja mieszkańców ul. Jasnej i Zielonej

We wtorek, ze względu na moje obowiązki dziekańskie Biuro parafialne będzie czynne wyjątkowo później, czyli w godz. 20.00 21.00. W sobotę kancelaria parafialna będzie czynna jak zawsze, czyli w godz. 9.30 11.00

Prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny oraz Dobre Nowiny są nabycia pod chórem.

Msze św. w tygodniu: