Ogłoszenia Parafialne na XVII Niedzielę zwykłą Nowogród Bobrzański 28.07.2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na XVII Niedzielę zwykłą
Nowogród Bobrzański 28.07.2019 r.

1. Ksiądz Dominik kończy dzisiaj pracę jako wikariusz w naszej parafii. Decyzją Księdza Biskupa od najbliższego czwartku obejmie obowiązki proboszcza w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Górzynie. Dziękujemy Księdzu Dominikowi za gorliwą pracę duszpasterską, katechetyczną oraz jako kapelana Zakładu Karnego i życzymy na nowej drodze kapłańskiego posługiwania dużo sił i Bożych łask oraz opieki Niepokalanej – Patronki wspólnoty, której teraz będzie służył. Prosimy Parafian, by szczególnie w początkach proboszczowskiego posługiwania towarzyszyła Księdzu Dominikowi nasza modlitwa, by swoją pracą , modlitwą i świętością wszystkim nowym parafianom pomógł na drodze do nieba.

2. Zbliża się sierpień – miesiąc abstynencji. Przez pamięć o wielkich dziełach, które Bóg dokonał w naszym Narodzie w tym miesiącu, a także odpowiadając na apel Kościoła, powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych; nie częstujmy też nimi innych. Zachęcamy też do osobistej modlitwy w int. trzeźwości całej naszej Parafii i Narodu.

3. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek Margaretki zapraszają na modlitwy w int kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych do kościoła św. Bartłomieja o godz. 17.15. W piątek – Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w kościele św. Bartłomieja o godz. 18.00. W sobotę – czciciele Matki Bożej zapraszają na modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.15 do kościoła parafialnego. Okazja do spowiedzi – pół godz. przed Mszą św. w każdy z tych dni. Nie będzie w tym miesiącu odwiedzin chorych po domach.

4. Za przygotowanie świątyni dziękujemy mieszkańcom…. Do sprzątania kościoła parafialnego w tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Mickiewicza 8, do kościoła św. Bartłomieja mieszkańców ul. Witosa 6.

5. Wyrazy podziękowania składamy panom: Janowi Kwas i Wojciechowi Kluz, którzy włożyli wiele trudu w montaż nowych urządzeń związanych z nagłośnieniem kościołów: św. Bartłomieja i parafialnego, a które to urządzenia są darem od rodziców młodzieży, która w tym roku przyjęła sakrament Bierzmowania. Koszt modernizacji wyniósł 7850 zł. Podziękowanie również dla p. Stanisława Łyszkowskiego za prace gospodarcze wykonane przy kościele parafialnym.

6. Prasa katolicka – Niedziela i Gość Niedzielny są nabycia pod chórem.

7. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Zofia Kałuziak, Anna Nisiewicz i Leszek Rudnicki. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…