Ogłoszenia Parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia Parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą
Nowogród Bobrzański 17.09.2017 r.

KOMUNIKAT Biskupa Diecezjalnego. Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec. Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic. Jej celem jest podjęcie modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.
Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października br., w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to na granicach naszej Ojczyzny, o jednej godzinie odmówimy cztery części różańca.
Także Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska włącza się w tę inicjatywę. Pielgrzymi z różnych stron Polski przybędą do pięciu nadgranicznych miejscowości, w których wyznaczono następujące kościoły stacyjne:
Kościół pw. NMP Matki Kościoła w Kostrzynie n. Odrą;
Kościół pw. Ducha Świętego w Słubicach;
Kościół pw. Trójcy Świętej w Gubinie;
Kościół pw. św. Barbary w Łęknicy;
Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Przewozie.
W każdym kościele stacyjnym nabożeństwa odbywać się będą wg następującego programu.
10.30 Modlitwa i konferencja wprowadzająca
11.00 Eucharystia
12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
Czas na posiłek własny i przejście (przejazd) na miejsce modlitwy różańcowej.
14.00 Modlitwa różańcowa (cztery części) na granicy
15.30 Modlitwa na zakończenie
Do wspólnej modlitwy zapraszamy duchowieństwo, osoby konsekrowane i wiernych świeckich, a zwłaszcza rodziny z dziećmi i młodzież. W miarę możliwości ze względów organizacyjnych prosimy o rejestrację swego przyjazdu do wybranego kościoła stacyjnego na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl, gdzie można znaleźć informacje o tym wydarzeniu.
Już znacznie wcześniej na ten sam dzień zaplanowano także diecezjalne obchody 100. rocznicy objawień fatimskich, które odbędą się w Rokitnie. Rozpoczną się one o godz. 10.00 przywitaniem peregrynującej po diecezji, a pobłogosławionej przez Ojca św. Franciszka, figury Matki Bożej Fatimskiej. Ponadto w programie: adoracja, modlitwa różańcowa oraz o godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego.
Również do Rokitna zapraszamy wszystkich diecezjan, a zwłaszcza wspólnoty róż różańcowych, gdyż jest to zarazem Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Rokitna.
Wszystkich, którzy nie mogą udać się ani do kościołów stacyjnych ani do Rokitna, zapraszamy w tym dniu do modlitwy w kościołach parafialnych, a także w domach, czy szpitalach. Niezależnie od wyboru miejsca pielgrzymowania będziemy tego dnia jedną wspólnotą.

+ Tadeusz Lityński
Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Doroczna Pielgrzymka Róż Różańcowych do Rokitna w tym roku odbędzie się w sobotę, 7 października. W sklepie u p. Krystyny Tomaszewskiej można się zapisywać na wspólny wyjazd autokarem na te pielgrzymkę. Koszt przejazdu 30 zł.

Diecezjalne Studium Organistowskie ogłasza nabór wszystkich chętnych do nauki gry na organach. Pierwsze spotkanie w Zielonej Górze 30 września 2017 r. na godzinę 10:00 do IFT im. Edyty Stein przy parafii Ducha Świętego W tym dniu odbędą się przesłuchania kandydatów do studium. Po szczegółowe informacje dotyczące studium oraz wstępnego przesłuchania prosimy dzwonić pod numer telefonu 720 368455.
4. W niedzielę 24 września br. odbędzie się 29. Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do Sanktuarium w Rokitnie. Rozpoczęcie Pielgrzymki o godz.10.00 nabożeństwem Drogi Krzyżowej. Następnie konferencja, Eucharystia i wspólny posiłek. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, którym zależy na szkolnictwie w Polsce.

Spotkanie Kręgu Biblijno Liturgicznego w środę po Mszy św.
  Spotkanie wszystkich lektorów, ministrantów i kandydatów w sobotę o godz. 11.30 na boisku przy Szkole Podstawowej w Nowogrodzie Dolnym.
  Rodziny, które zamówiły intencje na 17 października w kościele św. Bartłomieja za zm. +Cecylię i +Leona proszone są o kontakt z ks. Dominikiem.
Pod chórem jest do nabycia kolejny numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego oraz miesięcznika dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

Dziękujemy za troskę o świątynie rodzinom, które miały dyżur w tym tygodniu…. Do sprzątania kościoła na najbliższą niedzielę prosimy: kościół parafialny mieszkańców ul. Lipowa i Miodowa , kościół św. Bartłomieja mieszkańców ul. 9 Maja 13 A i B.

11. Intencje mszalne…

W ostatnim czasie odeszły do Pana: Helena Janiak i Krystyna Szakoła. Pogrzeb śp. Krystyny odbędzie się w poniedziałek. Rozpoczęcie mszą św. pogrzebową o godz. 15.30 na cmentarzu w Nowogrodzie Górnym. Dobry Jezu…