Ogłoszenia Parafialne na XXVI Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia Parafialne na XXVI Niedzielę Zwykłą
Nowogród Bobrzański 1.10..2017 r.

W nawiązaniu do listu pasterskiego zapowiadającego dzień Papieski informujemy iż jak co roku wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas w przyszłą niedzielę będą zbierali ofiary na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia przy kościołach po Mszy św. jak również na ulicach Nowogrodu.

Rozpoczęty się miesiąc październik, jak co roku poświęcony jest Matce Bożej Różańcowej. Starajmy się znaleźć w tym miesiącu czas na uczestnictwo w różańcu w kościele, byśmy w tym roku, roku jubileuszu objawień w Fatimie, jak najliczniej, wspólnie, mogli wypraszać przez przyczynę Niepokalanego Serca Maryi miłosierdzie dla całego świata, modląc się o nawrócenie i wiarę w naszych rodzinach a także w int. osób chorych, cierpiących i przeżywających różnorakie problemy.
Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiać w obu kościołach wg nast. porządku:
– w kościele parafialnym w czwartki, piątki i soboty o godz. 17.00
– w kościele św. Bartłomieja codziennie od poniedziałku do piątku
oraz w niedzielę o godz. 18.00
Codziennie po nabożeństwie różańcowym odprawiana jest Msza św.
W Klępinie o godz. 18.00 w każdą środę i sobotę października oraz w niedzielę 25 min. przed Mszą św. oraz w niedzielę w kościele parafialnym o godz. 12.00 różaniec prowadzą członkowie Żywego Różańca. Na wioskach przy krzyżach wierni gromadzić się będą na różańcu codziennie o godz. 18.00. Dzieci i młodzież uczestniczą w nabożeństwach różańcowych wg porządku podanego na katechezie.

W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
W czwartek na Różaniec w int. powołań oraz w int. kapłanów do kościoła parafialnego o godz. 17.00 zapraszają Margaretki. W piątek i sobotę przed południem kapłani odwiedzają chorych z posługą sakramentalną. W sobotę nabożeństwo przebłagalne do Niepokalanego Serca NMP w kościele parafialnym o godz. 16.45, o godz. 17.00 – wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi różaniec.

W sobotę 7 października odbędą się w Rokitnie diecezjalne obchody 100 rocznicy objawień fatimskich. Również w tym dniu, uczestniczymy w pielgrzymce Róż Różańcowych i grup modlitewnych do Pani Rokitniańskiej. Wyjazd pielgrzymów w sobotę: o godz. 7.30 z przystanku w Nowogrodzie Górnym oraz 7.45 z przystanku w Nowogrodzie Dolnym.

Szczególną sposobnością do realizowania fatimskiego orędzia do modlitwy i nawrócenia jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic. Jej celem jest podjęcie modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.
Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października br., w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to na granicach naszej Ojczyzny, o jednej godzinie odmówimy cztery części różańca.
Cała nasza diecezja a w tym i nasza parafia włączają się w tę inicjatywę. Pielgrzymi z różnych stron Polski przybędą do pięciu nadgranicznych miejscowości, w których wyznaczono następujące kościoły stacyjne:
Kościół pw. NMP Matki Kościoła w Kostrzynie n. Odrą;
Kościół pw. Ducha Świętego w Słubicach;
Kościół pw. Trójcy Świętej w Gubinie;
Kościół pw. św. Barbary w Łęknicy;
Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Przewozie.
W każdym kościele stacyjnym nabożeństwa odbywać się będą wg następującego programu.
10.30 – Modlitwa i konferencja wprowadzająca
11.00 – Eucharystia
12.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
Czas na posiłek własny i przejście (przejazd) na miejsce modlitwy różańcowej.
14.00 – Modlitwa różańcowa (cztery części) na granicy
15.30 – Modlitwa na zakończenie
Do udziału w tej szczególnej inicjatywie i wspólnej modlitwy zachęcamy wiernych naszej parafii. W miarę możliwości ze względów organizacyjnych prosimy o rejestrację swego przyjazdu do wybranego kościoła stacyjnego na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl, gdzie można znaleźć informacje o tym wydarzeniu.

Dzisiaj zmiana tajemnic Różańcowych po Mszy św. o godz. 9.30 i 12.30

Począwszy od najbliższego czwartku wracamy do odprawiania Mszy św. w kościele parafialnym w dni powszednie oraz soboty o godz. 17.oo!

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka: tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznik dla dzieci: Mały Gość Niedzielny.

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – piątek o godz. 18.00 w kościele św. Bartłomieja. Krąg Biblijno – Liturgiczny spotkanie – środa po mszy św. w kościele św. Bartłomieja.

Dzisiaj przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka do puszek KUL oraz uczelnie katolickie w naszej diecezji.

Za sprzątanie kościoła w tym tygodniu dziękujemy: … Do utrzymania porządku w kościele parafialnym prosimy mieszkańców: Osiedla Robotniczego, w kościele św. Bartłomieja: ul. 9 Maja 13 E i F

Msze św. w tygodniu:
Wczoraj sakramentem małżeństwa połączyli się: Monika Jagas i Szczepan Gaudyn. Nowych małżonków polećmy opiece naszej Patronki: Zdrowaś Maryjo…
W tym czasie odszedł do Pana: Józef Słowik. Pogrzeb zmarłego odbędzie się w poniedziałek. Rozpoczęcie Mszą św. pogrzebową o godz. 11.30 na cmentarzu w Nowogrodzie Górnym. Wieczny odpoczynek…