Ogłoszenia Parafialne na XXVI Niedzielę Zwykłą

Nowogród Bobrzański 29.09.2019 r.

1. Rozpoczynający się we wtorek miesiąc październik, jak co roku poświęcony jest Matce Bożej Różańcowej. Starajmy się znaleźć w tym miesiącu czas na uczestnictwo w różańcu w kościele, byśmy jak najliczniej, wspólnie, mogli wypraszać przez przyczynę Niepokalanego Serca Maryi miłosierdzie dla całego świata, modląc się o nawrócenie i wiarę w naszych rodzinach a także w int. osób chorych, cierpiących i przeżywających różnorakie problemy oraz tym roku zgodnie z prośbą papieża Franciszka w int. misji, misjonarzy i dzieła ewangelizacji świata. Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiać w obu kościołach wg nast. porządku:
– w kościele parafialnym w soboty o godz. 17.00
– w kościele św. Bartłomieja codziennie od poniedziałku do piątku
oraz w niedzielę o godz. 18.00
W Klępinie w niedzielę 25 min. przed Mszą św. w niedzielę w kościele parafialnym o godz. 12.00 różaniec prowadzą członkowie Żywego Różańca. Dzieci i młodzież uczestniczą w różańcu wg porządku podanego na katechezie.

2. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
W czwartek na wspólny różaniec int. powołań oraz w int. kapłanów do kościoła św. Bartłomieja o godz. 18.00 zapraszają dzieci i Margaretki. W tym miesiącu, wyjątkowo w czwartek przed południem od godz. 8.00 będą odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. W sobotę w kościele parafialnym o godz. 17.00 – wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi różaniec.

3. Począwszy od najbliższego wtorku wracamy do odprawiania Mszy św. w kościele parafialnym w dni powszednie oraz soboty o godz. 17.oo!

4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po Mszy św. w kościele św. Bartłomieja.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie i wręczenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

6. Wyjazd do Rokitna w sobotę godz. 7.50 przystanek PKS Nowogród Dolny, godz. 8.00 przystanek PKS Nowogród Górny.

7. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – piątek o godz. 18.00 w kościele św. Bartłomieja.

8. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Tam też są do wzięcia koperty z kartką wypominkową, dla tych, którzy mają pragnienie, by w miesiącu listopadzie modlić się za ich bliskich zmarłych w ramach wypominek. Są tam również koperty na ofiarę na Seminarium, dla tych, którzy nie składali takiej ofiary w Tyg. Miłosierdzia.

9. Za sprzątanie kościoła w tym tygodniu dziękujemy: … Do utrzymania porządku w kościele parafialnym prosimy mieszkańców: Tama Kolejowa, łąkowa, Gajowa i św. Mikołaja, w kościele św. Bartłomieja: ul. Zamkowa 1 A i B