Ogłoszenia Parafialne na XXVI Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia Parafialne na XXVI Niedzielę Zwykłą

Nowogród Bobrzański 27.09.2020 r.

 1. W związku z przeżywanym dzisiaj z woli Ojca św. Franciszka Dzień Migrantów i Uchodźców, dzisiaj, po Mszach św. na prośbę Papieża odbędzie sie zbiórka do puszek na pomoc i wsparcie uchodźcom przebywającym na wyspie Lesbos w Grecji, poszkodowanych w wyniku niedawnego pożaru obozu i koczowiska.
 1. Rozpoczynający się w czwartek miesiąc październik, jak co roku poświęcony jest Matce Bożej Różańcowej. Starajmy się znaleźć w tym miesiącu czas na uczestnictwo w różańcu w kościele, byśmy jak najliczniej, wspólnie, mogli wypraszać przez przyczynę Niepokalanego Serca Maryi miłosierdzie dla całego świata, modląc się o nawrócenie i wiarę w naszych rodzinach a także w int. osób  chorych, cierpiących i przeżywających różnorakie problemy. Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiać w obu kościołach wg nast. porządku:

– w kościele parafialnym w soboty o godz. 17.00

– w kościele św. Bartłomieja codziennie od poniedziałku do piątku

                      oraz w niedzielę o godz. 18.00

W Klępinie w niedzielę 25 min. przed Mszą św. w niedzielę w kościele parafialnym o godz. 12.00 różaniec prowadzą członkowie Żywego Różańca. Dzieci i młodzież uczestniczą w różańcu wg porządku podanego na katechezie.

 1. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca.

W czwartek na wspólny  różaniec  int. powołań oraz w int. kapłanów do kościoła św. Bartłomieja o godz. 18.00 zapraszają Margaretki. W sobotę przed południem będą odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Wizyta ks. Leszka u chorych będzie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. W sobotę w kościele parafialnym o godz. 17.00 – wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi  różaniec.

 1. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Rokitna w najbliższą sobotę.  Wyjazd autokarem o godz. 08.00 z przystanku PKS z Nowogrodu Dolnego, następnie z przystanku PKS w Nowogrodzie Górnym. Koszt 30 zł. Zapisy u ks. Leszka.
 1. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – tylko młodzież z kl. I szkoły średniej – oraz ich rodziców, w poniedziałek o godz. 18.00 w k-le św. Bartłomieja.
 1. W środę po mszy św. w kościele św. Bartłomieja spotkanie wszystkich członków Parafialnego Zespołu Caritas oraz członków Grona Wspierającego Ubogich.
 1. Zapraszamy kandydatów na  ministranta oraz ministrantów wraz z rodzicami na Mszę św. i spotkanie do kościoła św. Bartłomieja w czwartek na godz. 18.00.

 

 1. Począwszy od najbliższego czwartku wracamy do odprawiania Mszy św. w kościele parafialnym w dni powszednie oraz soboty o godz. 00!
 1. W parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubsku organizowany będzie kurs przedmałżeński. Rozpocznie się on w niedzielę, 11 października Mszą św. o godz. 18:00 i będzie trwał do 16 października. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Wszystkich mających zawrzeć sakramentalny związek małżeński, a którzy takiego kursu dotychczas nie ukończyli – prosimy o skorzystanie z tej okazji, gdyż w naszej parafii taki kurs planowany jest w maju przyszłego roku, ale jego organizacja uwarunkowana będzie ilością zgłoszeń.
 1. Po okresie przerwy spowodowanej pandemią wznowiło swoja działalność Diecezjalne Studium Organistowskie przygotowujące i dające uprawnienia do pracy jako organisty w kościele. Serdecznie zachęcamy do podjęcia takiego szkolenia osoby, które mogłyby się takiej pracy w przyszłości podjąć. Parafia sfinansuje wszystkie koszta dla podejmujących się tego szkolenia. Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza.
 1. Po kilku latach przerwy od remontów obecnie jesteśmy zobowiązani do podjęcia prac remontowych zabytkowej części kościoła św. Bartłomieja. W zaleceniach pokontrolnych Lubuskiego Konserwatora Zabytków musimy wykonać szereg prac rozłożonych na klika etapów z wyznaczonym terminem wykonania:

I etap – uporządkowanie poddasza, podestów i schodów wieży kościoła z kurzu, śmieci i usuniecie roślinności porastającej przypory – do 3.10. 2020 r.

II etap – zmiana miejsca i konserwacja zabytkowych płyt epitafijnych z malowaniem wnętrza kościoła – do 31.08.2021 r.

III etap – wymianę pokrycia dachu na kościele i zakrystii – do 30.11.2022 r.

IV etap – usunięcie przyczyn zawilgocenia i spękania elewacji wieży kościoła oraz nowa elewacja wieży i szczytów kościoła – do 30. 11. 2022 r.

Będziemy czynić starania o pozyskanie środków na te prace z różnych funduszy, ale wkład własny będziemy musieli także włożyć jako Parafia.  Na razie, w tym roku, nie zbieramy żadnych funduszy na ten cel. O tym będziemy informować sukcesywnie w ramach postępu prac. Tymczasem w ramach realizacji I etapu / do 30 października br./ zobowiązani jesteśmy do wykonania we własnym zakresie prac porządkowych, do których zapraszamy panów w najbliższą sobotę – 3.10. na godz. 10.00. Potrzebny jest typowy sprzęt do sprzątania i transport na śmieci. Pracami nadzorować będą panowie z powstałego w tym celu Komitetu Remontu. Do prac w ramach Komitetu zapraszamy wszystkich mogących w jakikolwiek sposób pomóc w realizacji tych zadań.

 1. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Tam też są do wzięcia koperty z kartką wypominkową, dla tych, którzy mają pragnienie, by w miesiącu listopadzie modlić się za ich bliskich zmarłych w ramach wypominek. Są tam również koperty na ofiarę na Seminarium, dla tych, którzy nie składali takiej ofiary w Tygodniu Miłosierdzia. Koperty z kartką były specjalnie odkażane, ale jak ktoś ma takie życzenie to może wypominki przekazać na własnej kartce i we własnej kopercie!
 1. Za sprzątanie kościoła w tym tygodniu dziękujemy: … Do utrzymania porządku w kościele parafialnym prosimy mieszkańców: Winiary 14 A i B, w kościele św. Bartłomieja: Zamkowa 1 C i 3 A
 2. Msze św. w tygodniu:
 3. W tym tygodniu duchową formację w Zakonie O.O. Franciszkanów rozpoczynając postulat podejmuje nasz parafianin Fabian Felsman. Dzisiaj przez sakrament chrztu św. do wspólnoty kościoła został przyjęty Cezary Duszeńko. Powołanie Fabiana jak również rozwój wiary tego dziecka, które przyjęło chrzest polećmy opiece naszej Patronki: Zdrowaś Maryjo…