Ogłoszenia Parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą

Nowogród Bobrzański 4.10.2020 r.

1. W kolejnym tygodniu miesiąca różańcowego zapraszamy na wspólne nabożeństwa, które będziemy odprawiać w obu kościołach wg nast. porządku:

– w kościele parafialnym w sobotę o godz. 17.00

– w kościele św. Bartłomieja codziennie od poniedziałku do piątku

oraz w niedzielę o godz. 18.00

1. Za niespełna 4 tygodnie przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Na stoliku pod chórem są koperty z kartką wypominkową dla tych, którzy mają pragnienie by modlić się za dusze ich bliskich zmarłych w listopadzie w ramach wypominek. Prosimy kartki wypominkowe wypełniać czytelnie, najlepiej drukowanymi literami. Na kartce w odpowiedniej kratce prosimy o zaznaczenie kościoła, w którym wypominki mają być czytane. Z ofiar składanych do kopert z racji wypominek będą także odprawione Msze św. w int. tych zmarłych na wszystkich cmentarzach naszej Parafii w dniu 1    Obok kopert z kartką wypominkową są koperty przeznaczone na doroczną ofiarę na Seminarium. Kto z różnych względów nie mógł złożyć ofiary na ten cel w Tygodniu Miłosierdzia może to uczynić w tym miesiącu. Koperty z kartkami są dezynfekowane, ale jak ktoś ma taką wolę to może złożyć wypominki na własnej kartce i we własnej kopercie.
  1. Od przyszłej niedzieli, 11 października, w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubsku organizowany będzie kurs przedmałżeński. Kurs rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:00 i będzie trwał do 16 października. Zapisy na pierwszym spotkaniu w przyszłą niedzielę o godz. 18.00. Wszystkich mających zawrzeć sakramentalny związek małżeński, a którzy takiego kursu dotychczas nie ukończyli – prosimy o skorzystanie z tej okazji, ponieważ ukończenie tego kursu jest niezbędnym warunkiem zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego.
  1. Po okresie przerwy spowodowanej pandemią wznowiło swoja działalność Diecezjalne Studium Organistowskie przygotowujące i dające uprawnienia do pracy jako organisty w kościele. Serdecznie zachęcamy do podjęcia takiego szkolenia osoby, które mogłyby się takiej pracy w przyszłości podjąć. Parafia sfinansuje wszystkie koszta dla podejmujących się tego szkolenia. Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza.
  1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 9.30 i 12.30 – zmiana tajemnic różańca św.
  1. W piątek o godz. 19.00 w sali przy kościele parafialnym nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
  1. W przyszłą niedzielę przy kościołach oraz na mieście odbędzie się zbiórka na papieski fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 SP odbędzie sie w piątek o godz. 17.00 w kościele św. Bartłomieja; natomiast uczniów z klas 7 SP  z obu szkół wraz z rodzicami zapraszamy na pierwsze spotkanie formacyjne w sobotę na godz. 10.00 do kościoła św. Bartłomieja.
  1. Za zatroskanie o kościół w tym tygodniu dziękujemy mieszkańcom ul. …. Do przygotowania świątyni w tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Winiary 14 C i D, a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Zamkowa 3  B i C

1. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka: tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznik dla dzieci: Mały Gość Niedzielny .

1. W minionym tygodniu odeszła do Pana: Jolanta Berbeć . Wieczny odpoczynek….