Ogłoszenia Parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą Nowogród Bobrzański 6.10.2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą
Nowogród Bobrzański 6.10.2019 r.

1. W kolejnym tygodniu miesiąca różańcowego zapraszamy na wspólne nabożeństwa, które będziemy odprawiać w obu kościołach wg nast. porządku:

– w kościele parafialnym w sobotę o godz. 17.00
– w kościele św. Bartłomieja codziennie od poniedziałku do piątku
oraz w niedzielę o godz. 18.00

2. W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi zabrał głos abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Napisał między innymi, że “z moralnego punktu widzenia miłość Ojczyzny i odpowiedzialność za dobro wspólne wymagają od wszystkich korzystania z prawa wyborczego. […] W zakresie porządku spraw doczesnych – także między katolikami mogą istnieć uprawnione różnice poglądów. Pluralizm nie może jednak oznaczać moralnego relatywizmu. […] Jak to wielokrotnie przypominali papieże, m.in. św. Jan Paweł II, a ostatnio Papież Franciszek, katolicy powinni popierać programy broniące prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, gwarantujące prawną definicję małżeństwa jako trwałego związku jednego mężczyzny i jednej kobiety, promujące politykę rodzinną, wspierające dzietność, gwarantujące prawo rodziców do wychowania własnego potomstwa zgodnie z wyznawaną wiarą i moralnymi przekonaniami. W związku z tym katolicy nie mogą wspierać programów, które promują aborcję, starają się przedefiniować instytucję małżeństwa, usiłują ograniczyć prawa rodziców w zakresie odpowiedzialności za wychowanie ich dzieci, propagują demoralizację dzieci i młodzieży. Nie mogą się decydować na wybór kandydata, który wyraża poglądy budzące zastrzeżenia z punktu widzenia moralnego oraz ryzykowne z punktu widzenia politycznego. […] Zachęcam każdego do udziału w modlitwie o owocny przebieg głosowania”.
W odpowiedzi na tę zachętę za tydzień, w niedzielę 13 października, zapraszamy na czuwanie fatimskie do kościoła św. Bartłomieja na którym będziemy się wspólnie modlić w intencji Ojczyzny. Nasza modlitwa będzie miała następujący przebieg:
16.45 – konferencja
17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową w int. Ojczyzny
18.00 – Msza św.

3. Za niespełna 4 tygodnie przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Na stoliku pod chórem są koperty z kartką wypominkową dla tych, którzy mają pragnienie by modlić się za dusze ich bliskich zmarłych w listopadzie w ramach wypominek. Prosimy kartki wypominkowe wypełniać czytelnie, najlepiej drukowanymi literami. Na kartce w odpowiedniej kratce prosimy o zaznaczenie kościoła, w którym wypominki mają być czytane. Z ofiar składanych do kopert z racji wypominek będą także odprawione Msze św. w int. tych zmarłych na wszystkich cmentarzach naszej Parafii w dniu 1 i 2 listopada. Obok kopert z kartką wypominkową są koperty przeznaczone na doroczną ofiarę na Seminarium. Kto z różnych względów nie mógł złożyć ofiary na ten cel w Tygodniu Miłosierdzia może to uczynić w tym miesiącu.

4. Dzisiaj po mszy św. o godz. 9.30 i 12.30 – zmiana tajemnic różańca św.

5. W piątek o godz. 19.00 w sali przy kościele parafialnym nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych

6. W sobotę odbędą się zapisy dla młodzieży uczęszczającej do klasy VII Szkoły Podstawowej pragnącej przystąpić do sakramentu bierzmowania. Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą o godz. 11.00 w kościele św. Bartłomieja, na którą zapraszamy kandydatów wraz z rodzicami.

7. W sobotę o godz. 10.00 w kościele św. Bartłomieja zbiórka dla kandydatów, ministrantów i lektorów.

8. W dniach 10-12 listopada b.r. planowana jest parafialna pielgrzymka. Szczegóły zostaną podane w najbliższym czasie.

9. Za zatroskanie o kościół w tym tygodniu dziękujemy mieszkańcom ul. …. Do przygotowania świątyni w tym tygodniu prosimy mieszkańców Osiedla Zatorze, a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Zamkowa 1 C i 3 A

10. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka: tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięczniki dla dzieci: Mały gość Niedzielny i Dominik

12. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ryszard Piłat i Dariusz Kubis. Wieczny odpoczynek….