Ogłoszenia Parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia Parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą
Nowogród Bobrzański 14.10.2018 r.

1. We wtorek przypada 40 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II. Podczas mszy św. i różańca modlić się będziemy o wierność dziedzictwu, które przekazał nam św. Jan Paweł II, oraz o obfite łaski za jego wstawiennictwem. Przeżywając z tej racji dzisiaj Dzień Papieski wspieramy Dzieło Nowego Tysiąclecia. Młodzież ze Szkolnych Kół Caritas po Mszy św. zbiera fundusze na stypendia dla młodzieży mającej trudne warunki życiowe a przez to także utrudniony dostęp do nauki.

2. W październiku trwamy na modlitwie różańcowej. W tym tygodniu w kościele parafialnym nabożeństwo różańcowe odprawiamy w sobotę o godz. 17.00, oraz codziennie z wyjątkiem soboty o godz. 18.00 w kościele św. Bartłomieja. W tym tygodniu wyjątkowo nie będzie środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W sobotę – 20 października w kościele św. Bartłomieja o godz. 16.00 będzie odprawiona Msza św. Hubertowska, czyli z ok. patrona myśliwych – św. Huberta. Ta Eucharystia będzie odprawiona w int. myśliwych i sygnalistów myśliwskich. Liturgia tej mszy św. będzie przygotowana przez sygnalistów myśliwskich oraz myśliwych z koła łowieckiego Raróg. Po Mszy św. organizatorzy zapraszają na poczęstunek, m.in. pieczonego dzika a także odbędzie się koncert muzyki myśliwskiej.

4. Pod chórem są do wzięcia koperty z kartką wypominkową, dla tych, którzy mają pragnienie, by w miesiącu listopadzie modlić się za ich bliskich zmarłych w ramach wypominek. Są tam również koperty na ofiarę na Seminarium, dla tych, którzy nie mogli złożyć takiej ofiary w Tygodniu Miłosierdzia.

5. W przyszłą niedzielę przeżywamy Niedzielę Misyjną i rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Taca zbierana na każdej Mszy św. będzie przeznaczona na działalność misyjną Kościoła.

6. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła odbędzie się liczenie wiernych obecnych na mszach św. Prosimy wszystkich o cierpliwość przy wychodzeniu ze świątyni.

7. W tym tygodniu w środę oraz w sobotę przed południem biuro parafialne nie będzie czynne. Czynne będzie natomiast w sobotę w godz. 18.00 – 19.30.

8. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny .

9. Za sprzątanie kościoła w tym tygodniu dziękujemy mieszkańcom…. Do zatroskania o kościół parafialny na sobotę prosimy parafian z ul. Winiary 14 C i D, o kościół św. Bartłomieja: Zamkowa 1 C i 3 A

10. Msze św. w tygodniu:

11. Wczoraj i dzisiaj nowymi członkami Kościoła św. zostali: Emilia Popławska, Nadia Jesionka i Mikołaj Równicki. Te dzieci oraz ich rodziców i chrzestnych otoczmy nasza modlitwą. Zdrowaś Maryjo…