Ogłoszenia Parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą

Nowogród Bobrzański 14.10.2018 r.

1. We wtorek przypada 40 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II. Podczas mszy św. i różańca modlić się będziemy o wierność dziedzictwu, które przekazał nam św. Jan Paweł II, oraz o obfite łaski za jego wstawiennictwem. Przeżywając z tej racji dzisiaj Dzień Papieski wspieramy Dzieło Nowego Tysiąclecia. Młodzież ze Szkolnych Kół Caritas po Mszy św. zbiera fundusze na stypendia dla młodzieży mającej trudne warunki życiowe a przez to także utrudniony dostęp do nauki.

2. W październiku trwamy na modlitwie różańcowej. W tym tygodniu w kościele parafialnym nabożeństwo różańcowe odprawiamy w sobotę o godz. 17.00, oraz codziennie z wyjątkiem soboty o godz. 18.00 w kościele św. Bartłomieja. W tym tygodniu wyjątkowo nie będzie środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W sobotę – 20 października w kościele św. Bartłomieja o godz. 16.00 będzie odprawiona Msza św. Hubertowska, czyli z ok. patrona myśliwych – św. Huberta. Ta Eucharystia będzie odprawiona w int. myśliwych i sygnalistów myśliwskich. Liturgia tej mszy św. będzie przygotowana przez sygnalistów myśliwskich oraz myśliwych z koła łowieckiego Raróg. Po Mszy św. organizatorzy zapraszają na poczęstunek, m.in. pieczonego dzika a także odbędzie się koncert muzyki myśliwskiej.

4. Pod chórem są do wzięcia koperty z kartką wypominkową, dla tych, którzy mają pragnienie, by w miesiącu listopadzie modlić się za ich bliskich zmarłych w ramach wypominek. Są tam również koperty na ofiarę na Seminarium, dla tych, którzy nie mogli złożyć takiej ofiary w Tygodniu Miłosierdzia.

5. W przyszłą niedzielę przeżywamy Niedzielę Misyjną i rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Taca zbierana na każdej Mszy św. będzie przeznaczona na działalność misyjną Kościoła.

6. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła odbędzie się liczenie wiernych obecnych na mszach św. Prosimy wszystkich o cierpliwość przy wychodzeniu ze świątyni.

7. W tym tygodniu w środę oraz w sobotę przed południem biuro parafialne nie będzie czynne. Czynne będzie natomiast w sobotę w godz. 18.00 – 19.30.

8. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny .

9. Za sprzątanie kościoła w tym tygodniu dziękujemy mieszkańcom…. Do zatroskania o kościół parafialny na sobotę prosimy parafian z ul. Winiary 14 C i D, o kościół św. Bartłomieja: Zamkowa 1 C i 3 A

11. Wczoraj i dzisiaj nowymi członkami Kościoła św. zostali: Emilia Popławska, Nadia Jesionka i Mikołaj Równicki. Te dzieci oraz ich rodziców i chrzestnych otoczmy nasza modlitwą. Zdrowaś Maryjo…