Ogłoszenia Parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą

Nowogród Bobrzański 13.10.2019 r.

1. W środę przypada 41 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II. Podczas mszy św. i różańca modlić się będziemy o wierność dziedzictwu, które przekazał nam św. Jan Paweł II, oraz o obfite łaski za jego wstawiennictwem. Przeżywając z tej racji dzisiaj Dzień Papieski w tym roku pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!” wspieramy Dzieło Nowego Tysiąclecia. Młodzież ze Szkolnych Kół Caritas po Mszy św. zbiera fundusze na stypendia dla młodzieży mającej trudne warunki życiowe a przez to także utrudniony dostęp do nauki.

2. W październiku trwamy na modlitwie różańcowej. W tym tygodniu w kościele parafialnym nabożeństwo różańcowe odprawiamy w sobotę o godz. 17.00, oraz codziennie z wyjątkiem soboty o godz. 18.00 w kościele św. Bartłomieja.

3. W poniedziałek – Dzień Edukacji Narodowej – pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach i wychowawcach. W środę wspomnienie św. Jadwigi – drugiej patronki naszej Parafii. W piątek święto św. Łukasza i Ewangelisty, patrona służby zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o pracownikach Służby Zdrowia. W sobotę 19 października przypada rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękujemy Bogu za kapłana, który przypominał nam, ze wolność jest w nas.

4. Pod chórem są do wzięcia koperty z kartką wypominkową, dla tych, którzy mają pragnienie, by w miesiącu listopadzie modlić się za ich bliskich zmarłych w ramach wypominek. Są tam również koperty na ofiarę na Seminarium dla tych, którzy nie mogli złożyć takiej ofiary w Tygodniu Miłosierdzia.

5. W przyszłą niedzielę przeżywamy Niedzielę Misyjną. Taca zbierana na każdej Mszy św. będzie przeznaczona na działalność misyjną Kościoła.

6. W czwartek o godz.19.00 spotkanie Kręgu Biblijnego w kościele św. Bartłomieja.

7. Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy na różaniec, który będzie w piątek o godz. 18.00 w kościele św. Bartłomieja

8. W dniach 10-12 listopada b.r. organizowana jest pielgrzymka parafialna do miejsc świętych w Polsce. Nawiedzimy sanktuaria: Jasna Góra, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, sanktuarium św. Jana Pawła II i Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek na godz. 19.00 do kościoła św. Bartłomieja. Koszt pielgrzymki 400 zł. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Leszka lub w zakrystii

9. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny oraz Mały G. N.

10. Za sprzątanie kościoła w tym tygodniu dziękujemy mieszkańcom…. Do zatroskania o kościół parafialny na sobotę prosimy parafian z ul. Winiary /domy jednorodzinne/, Wojska Polskiego i Dolina Zielona, o kościół św. Bartłomieja: Zamkowa 3 B i C

12. Wczoraj nowymi członkami Kościoła św. zostali: Iga Bębas, Nataly Jeż, Aleksander Kędzierski i Leon Puzanow. Te dzieci oraz ich rodziców i chrzestnych otoczmy naszą modlitwą. Zdrowaś Maryjo…