Ogłoszenia Parafialne            /Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2020 /

/Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2020 /

Nowogród Bobrzański 7.06.2020 r.

1. W najbliższy czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi ChrystusaBoże Ciało. W tym roku ze względu na panującą epidemię nie możliwa jest procesja do czterech ołtarzy na mieście. Porządek nabożeństw w tym dniu będzie niedzielny z wyjątkiem mszy św. o g. 18.00, której nie będzie. Po mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 oraz po Mszy św. w Klępinie odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła.

1. Przygotowaniem liturgii zajmą się: organiści, schola, Krąg Biblijno – liturgiczny oraz służba liturgiczna. Do niesienia sztandarów, chorągwi i feretronów prosimy przedstawicieli grup maryjnych, modlitewnych oraz strażaków. Do sypania kwiatków zapraszamy dziewczynki z klas I i II oraz młodsze.

Przypominamy, iż nie obowiązuje już dyspensa od uczestnictwa we mszy św. w uroczystości i każdy katolik jest zobowiązany do osobistego udziału w Eucharystii w niedziele oraz w uroczystość Bożego Ciała..

1. Od piątku obchodzić będziemy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Msza św. z procesją eucharystyczną będzie odprawiona na zakończenie oktawy w kościele św. Bartłomieja w przyszły piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00
  1. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Za tydzień po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na KUL oraz uczelnie katolickie w naszej diecezji.
  1. Składamy wyrazy wdzięczności za szereg prac wykonanych przy kościele św. Bartłomieja : panowie: Stanisław Tomaszewski, Józef Włodarczyk, Kazimierz Tomaszewski i Fabian Felsman. Serdeczne Bóg zapłać za tą ofiarę! Za przygotowanie świątyni dziękujemy mieszkańcom ulicy…. W tym tygodniu: do kościoła parafialnego na środę prosimy mieszkańców ul.  Mickiewicza 8, na sobotę: Mickiewicza, Szkolnej i Grodzkiej; do kościoła św. Bartłomieja na środę mieszkańców ul. Sportowej, Kolejowej, Fabrycznej i Towarowej, a na sobotę mieszkańców Botanicznej, Krótkiej, Ogrodowej i Porzeczkowej

1. W minionym tygodniu odszedł Jerzy Jąder. Wieczny odpoczynek….